Zlecenie 7413786 - Opracowanie projektów lub prototypów oraz przeprowadzenie...

   
Zamówienie 7413786 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-04-03
przedmiot zlecenia
Opracowanie projektów lub prototypów oraz przeprowadzenie testów nowego lub znacząco ulepszonego produktu. Cel zamówienia Celem za
mówienia jest opracowanie projektów lub prototypów oraz przeprowadzenie testów nowego lub znacząco ulepszonego produktu. Przedmiot zamówienia Faza w ramach profesjonalnego procesu projektowego, uwzględniająca tworzenie rozwiązań, prototypowanie oraz testowanie. Zakres usługi będzie obejmował zaprojektowanie nowego trzpienia filtra sznurkowego PET, na która nakręcany będzie sznurek filtracyjny wykonany z PET. Tuleja ma się charakteryzować wysoką trwałością mechaniczną (wysoka sztywność) i być lżejsza od obecnie stosowanych rozwiązań (min. 20%). Następnie w ramach usługi wykonany zostanie prototyp tulei, na którym przeprowadzone zostaną testy. Sprawdzone zostanie min. 10 sposobów nawoju sznurka filtracyjnego oraz min. 11 rodzajów sznurka filtracyjnego PET (od 10 000 do 15 000 dtex z postępem co 500 dtex [1 dtex oznacza, że 10 000 m włókna waży 1 g]).
Sposoby nawoju zostaną zaproponowane przez zleceniobiorcę. Wnioskodawca dostarczy sznurek filtracyjny PET.
Nowym produktem, który ma zostać opracowany na podstawie projektu wzorniczego, a następnie wdrożony w wyniku realizacji projektu będzie filtr sznurkowy PET przeznaczony do filtrowania wody. Filtr wodny z wkładem sznurkowym PET będzie stosowany wszędzie tam, gdzie woda wymaga oczyszczenia. Tego typu rozwiązanie najczęściej stosowane jest w gospodarstwach domowych, gdzie sprawdza się do oczyszczania wody pitnej oraz przywrócenia jej neutralnego smaku i zapachu, jak i w różnego rodzaju procesach przemysłowych. Filtr sznurkowy będzie mógł też być wykorzystywany do oczyszczania zimnej wody w instalacjach grzewczych oraz klimatyzacyjnych. Skutecznie przyczyni się do ochrony domowych instalacji wodnych oraz urządzeń AGD przed odkładaniem się kamienia. Rezultat projektu będzie skutecznie wychwytywać zanieczyszczenia mechaniczne (o średnicy już od 5 mikronometrów) oraz niektóre trudno rozpuszczalne związki żelaza. Zasada działania sznurkowego wkładu filtracyjnego polega na oddzielaniu (na zasadzie cedzenia) z przepływającej wody zanieczyszczeń nierozpuszczalnych o frakcji większej niż mikronaż filtra.
Zanieczyszczenia zatrzymywane są na powierzchni oraz wnętrzu wkładu sznurkowego. Dokładność filtracji uzależniona jest od mikronażu, czyli wielkości odfiltrowanych cząstek dla danego wkładu (mechanicznego). Wkłady dobierane są na podstawie wymagań użytkownika oraz stopnia zanieczyszczenia wody. W filtracji wstępnej stosuje się wkłady z większym mikronażem np. 100 μm, a w kolejnych stopniach filtracji mikronaż odpowiednio zmniejsza się do 50 μm, 5 μm czy 1 μm. Im mniejszy mikronaż tym dokładniejsza filtracja i tym samym większy spadek ciśnienia.
Dotychczas produkowane wkłady sznurkowe wykonane są ze sznurka polipropylenowego nawiniętego dookoła trzpienia pozycjonującego wykonanego z PET. Niniejszy projekt wzorniczy zakładać będzie opracowanie filtra sznurkowego, w którym zarówno sznurek filtracyjny jak i trzpień będą wykonane z politereftalanu etylenu (PET) - do produkcji będzie wykorzystywane jedno tworzywo. Jak wykazała diagnoza, w kraju i za granicą nie są obecnie stosowane takie rozwiązania. Wykorzystanie PET do produkcji sznurka filtracyjnego pozwoli na znaczne obniżenie masy wkładu filtracyjnego (o min. 20%, docelowa masa do 98,2 g).

Do pozostałych cech i funkcjonalności nowego produktu należą:
1. zastosowanie produktu do zimnej wody użytkowej;
2. wydajność: przepływ wody na poziomie 20 litrów/min.;
3. temperatura pracy: od 2 do 45 st. Celsjusza;
4. trzpień wkładu wykonany z PET;
5. duża sztywność i wytrzymałość;
6. żywotność do 6 miesięcy (w zależności od stopnia
zanieczyszczenia wody);
7. trwałość na poziomie do 12 tys. litrów wody;
8. minimalny spadek ciśnienia przy dużych przepływach;
9. korzystna relacja cena/jakość;
10. możliwość instalacji w filtrach narurowych standardu 10 cali oraz w filtrach podzlewozmywakowych i osmotycznych;
11. wkłady zatrzymują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mechaniczne: piasek, rdzę, muł, zawiesiny;
12. dostosowanie do normy PN-EN 1186-3:2005.
branża Laboratoria
podbranża usługi laboratoryjne
kody CPV 73000000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji łódzkie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora łódzkie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin