Przetarg 6836008 - Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa różnych...

   
Analizuj Zamówienie 6836008 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2019-06-14
przedmiot ogłoszenia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa różnych artykułów spożywczych do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Marii Grze
gorzewskiej w Wałbrzychu przy ul. Strzegomskiej 20. Przedmiot zamówienia ze względu na jego specyfikę został podzielony na 7 podzadań (części)
Numer referencyjny: PN/1/2019

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa różnych artykułów spożywczych do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu przy ul. Strzegomskiej 20. Przedmiot zamówienia ze względu na jego specyfikę został podzielony na 7 (części), w tym:

Zadanie nr I: Dostawy mięsa i produktów mięsnych
Zadanie nr II: Dostawy produktów mrożonych i rybnych
Zadanie nr III: Dostawy produktów mleczarskich i nabiału
Zadanie nr IV: Dostawy owoców i warzyw
Zadanie nr V: Dostawy pieczywa, wyrobów piekarskich i ciastkarskich
Zadanie nr VI: Dostawy artykułów różnych: sypkich, drobnych, przypraw itp.
Zadanie nr VII: Dostawy jaj kurzych


Szczegółowe wykazy zamawianych produktów zawarte są w formularzu cenowym odrębnym dla każdego Podzadania (części). Ilości podane w przedmiocie zamówienia (w formularzach cenowych) są ilościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie. Wysokość wynagrodzenia wykonawcy będzie wynikała z iloczynu cen jednostkowych podanych przez Wykonawcę i ilości rzeczywiście zamówionego towaru/produktów. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niezrealizowania w pełni podanych ilości artykułów, wskazanych w formularzach cenowych w zakresie przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zmniejszenie dostaw w okresie ferii szkolnych i przerw świątecznych. Asortyment musi być dostarczany środkiem transportu Wykonawcy, spełniającym obowiązujące wymogi sanitarne i prawne w zakresie przewozu artykułów spożywczych, np. chłodnia do przewozów artykułów wymagających chłodzenia ( temperatury przewozu zgodne z obowiązującymi przepisami prawa) takich jak m.in. mrożonki, nabiał oraz mięso.Dostarczane artykuły muszą spełniać obowiązujące wymagania i normy jakościowe zgodnie z wymaganiami zawartymi w Polskich Normach, a ponadto odpowiednie wymogi jakościowe dla żywienia w warunkach zbiorowych oraz cechować się wysokimi walorami smakowymi. Wszystkie produkty muszą posiadać niezbędne dokumenty z badań i dopuszczenia do obrotu oraz certyfikaty i atesty wymagane stosownymi przepisami i normami. Produkty muszą być dostarczane w oryginalnych, nieuszkodzonych, szczelnych, zamkniętych, prawidłowo oznakowanych w języku polskim opakowaniach. Na każdym dostarczonym opakowaniu musi znajdować się odpowiednia etykieta z następującymi danymi:
a) nazwa oraz adres dostawcy lub producenta,
b) nazwa oraz rodzaj produktu,
c) termin przydatności do spożycia (dzień, miesiąc, rok),
d) masa netto,
e) warunki przechowywania,
f) wykaz składników wg udziału surowców.
Dostarczane produkty muszą spełniać wymagania jakości handlowej oraz muszą być składowane i transportowane w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowej. Produkty muszą być dostarczane w nienaruszonych oryginalnych opakowaniach. Dostawy przetworów.Przetwory muszą być dostarczane w oryginalnych opakowaniach, nie otwieranych i nie uszkodzonych podczas transportu, z widoczną datą przydatności do spożycia, przy czym termin przydatności do spożycia nie może być krótszy niż 3 miesiące od dnia dostarczenia produktu. Równoważność oferowanych produktów, wyrobów:
- Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych, przy czym przez produkty równoważne rozumie się produkty o takich samych lub wyższych cechach jakościowych i walorach smakowych, porównywalnej wartości odżywczej i energetycznej oraz takiej samej zawartości.
- Wykonawca, który zdecyduje się na złożenie oferty równoważnej, ma obowiązek wpisać w - Formularzu cenowym zaoferowany asortyment równoważny oraz posiadać dokumenty potwierdzające, że oferowane produkty równoważne odpowiadają wymaganiom określonym w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, tj.: opis (charakterystykę) zaoferowanego asortymentu równoważnego, zawierający informacje producenta dotyczące składu produktu, wartości odżywczych, właściwości zgodnych z opisem Zamawiającego.
- Udowodnienie równoważności zaoferowanych artykułów spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu, na jego żądanie, dokumentu (-ów) potwierdzających równoważność oferowanych produktów w stosunku do tych zapotrzebowanych przez Zamawiającego.
- W sytuacji, gdy oferowany produkt równoważny nie odpowiada opisowi Zamawiającego podanemu w niniejszej SIWZ Zamawiający ma prawo odmowy przyjęcia produktów równoważnych i żądania dostarczenia towaru zgodnego z opisem.
- W sytuacji, gdy Wykonawca nie jest w stanie w terminie dostarczyć produktu zgodnego z opisem w SIWZ lub jego właściwego odpowiednika, Zamawiający ma prawo do nabycia takiego towaru poza obowiązującą umową i obciążenia kosztami zakupu Wykonawcę.
- Przez pozostawienie pustych pozycji w kolumnie „Oferowany produkt równoważny” w Formularzu cenowym Zamawiający rozumie, że Wykonawca oferuje produkty wskazane w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

WARUNKI W ZAKRESIE REALIZACJI DOSTAW:

1. Zamawiający będzie zamawiał wyroby przez osoby upoważnione, faxem lub pocztą elektroniczną, sukcesywnie od poniedziałku do piątku w przedziale czasowym od 6:30 do 15:00 w ilościach i asortymencie zależnym od potrzeb Zamawiającego. Dostawy będą realizowane po uzgodnieniu dostawy z Zamawiającym.
2. Dostawy z podziałem na podzadania:
- dla podzadania V – Dostawy pieczywa, wyrobów piekarskich i ciastkarskich – od poniedziałku do piątku między godziną 6:00 a 6:30, a w soboty, ferie, wakacje i dni wolne od zajęć szkolnych między godziną 7:00 a 8:30, w przypadku przerw świątecznych 7:00 a 8.30 (tak jak w weekendy).
- dla podzadania VII – Dostawy jaj kurzych – codziennie między godziną 7:15 a 11:00
- podzadania I, II, III, IV, VI – dostawy codziennie między godziną 8:30 a 11:00.
3. Wszelkie koszty realizacji przedmiotu umowy, w szczególności koszty opakowania, przesłania, załadunku, rozładunku i ubezpieczenia ponosi Wykonawca. W przypadku reklamacji, zwrot reklamowanego towaru (niezgodnego z zamówieniem) odbywa się na koszt Wykonawcy.
4. Przedmiot zamówienia powinien być wolny od cech powszechnie uznawanych za wady jakościowe.
5. Wykonawca do realizacji dostaw zapewnia środek transportu przystosowany do przewozu artykułów stanowiących przedmiot zamówienia oraz gwarantujący dostarczenie przedmiotu zamówienia bez uszczerbku na jego cechach jakościowych.
6. Miejscem dostaw jest magazyn siedziby MOW w Wałbrzychu przy ul. Strzegomskiej 41.

Wymagany termin realizacji zamówienia: od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2020 r.



ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr: 1 Nazwa: Zadanie nr I: Dostawy mięsa i produktów mięsnych
WYMAGANIA WSPÓLNE DLA PODZADANIA NR I: 1) Wymagania dla mięsa i produktów mięsnych oraz podrobów: • czystość - mięso czyste, bez śladów zanieczyszczeń ciałami obcymi, dobrze wykrwawione; • konsystencja - jędrna, elastyczna, odkształcająca się; • smak i zapach - swoisty, charakterystyczny dla mięsa, bez oznak zaparzenia i zepsucia, nie dopuszczalny zapach płciowy lub moczowy; • barwa - od jasnoczerwonej do ciemnoczerwonej; • mięso oznakowane przez lekarza weterynarii - zdatne do spożycia, ze sztuk zdrowych; • mięso wołowe z bydła młodego (jałówek, wolców, buhajków); • mięso wieprzowe nie pochodzące z knurów i loch; 2) Wymagania dla asortymentu wędliny • klasa I, świeże, wystudzone, powierzchnia sucha, osłonka ściśle przylegająca, równomiernie pomarszczona. Niedopuszczalne zacieki tłuszczu i galarety pod osłonką, jej pęknięcia i wyciek farszu, w osłonkach naturalnych lub sztucznych, w odcinkach krótkich 10-15 cm, bądź wg zamówienia wagowego, np. 50 g, 100 g, 150 g; 3) Wymagania dla drobiu i mięsa drobiowego, wędlin i podrobów drobiowych Mięso drobiowe w elementach z kością : • elementy właściwie umięśnione; nie dopuszcza się mięśni i skóry nie związanych ze sobą; • linie cięcia równe, gładkie; w asortymentach ze skrzydłami dopuszcza się brak ostatniego członu skrzydła; • połówka oraz ćwiartka przednia może być z szyja lub bez szyi; • barwa charakterystyczna, naturalna dla skóry i mięśni danego gatunku drobiu; • nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach piersi i nóg; • dopuszcza się przyciemnienie naturalnej barwy powierzchni elementów mrożonych; • dopuszcza się lekkie zaczerwienienie ostatniego członu skrzydła. Mięso drobiowe w elementach bez kości: • Mięśnie piersiowe pozbawione skóry (z wyjątkiem piersi bez kości) kości i ścięgien; • dopuszcza się niewielkie rozerwania i nacięcia mięśni powstałe podczas oddzielania od skóry i kośćca • Barwa naturalna, charakterystyczna dla mięśni piersiowych danego gatunku drobiu • nie dopuszcza się wylewów krwawych w mięśniach; • dopuszcza się przyciemnienie naturalnej barwy powierzchni mięśni elementów mrożonych. Zapach naturalny, charakterystyczny dla mięsa danego gatunku drobiu; niedopuszczalny zapach obcy, zapach świadczący o procesach rozkładu mięsa przez drobnoustroje oraz zapach zjełczałego tłuszczu.

Część nr: 2 Nazwa: Zadanie nr II: Dostawy produktów mrożonych i rybnych
WYMAGANIA WSPÓLNE DLA PODZADANIA NR II: Towar zgodny z Formularzem cenowym.

Część nr: 3 Nazwa: Zadanie nr III: Dostawy produktów mleczarskich i nabiału
WYMAGANIA WSPÓLNE DLA PODZADANIA NR III: Dostarczane produkty mleczarskie i nabiał muszą być zgodne z Polską Normą właściwą dla tego rodzaju produktów.

Część nr: 4 Nazwa: Zadanie nr IV: Dostawy owoców i warzyw
Warzywa i owoce świeże, pierwsza klasa jakości, produkty kierowane na rynek bezpośrednio po zbiorze, jak i po odpowiednim czasie przechowywania w warunkach zapewniających minimalne zmiany w wyglądzie i podstawowych parametrach opisujących ich własności. Odpowiednie pakowanie warzyw i owoców (np. worki umożliwiające cyrkulację powietrza, wytłaczanki chroniące warzywa i owoce miękkie), właściwy transport produktów do Zamawiającego gwarantujący dostawy pełnowartościowych produktów. Cechy dyskwalifikujące produkty to: • porażenie mokrą i suchą zgnilizną, • zapleśnienie, • zgnicie, • zaparzenie, • zwiędnięcie, • zafermentowanie, • porażenie chorobami, • obcy zapach, • uszkodzenia mechaniczne (w tym powstałe w czasie transportu od Wykonawcy do Zamawiającego - zmarznięcia, zaparzenia, zwiędnięcia itp., będące wynikiem transportowania warzyw i owoców w nieodpowiednich warunkach). • uszkodzenia wywołane przez szkodniki, • obecność szkodników i ich pozostałości, • łykowatość, • miękkie i sparciałe korzenie. Szczegółowe wymagania jakościowe warzyw i owoców opisują normy jakościowe podane w zestawieniu asortymentowym. Dostawy warzyw pakowanych próżniowo.Warzywa poddane obróbce wstępnej (oczyszczaniu, obieraniu i myciu) a następnie rozdrabnianiu (wiórkowanie, szatkowanie, kostkowanie) i pakowaniu próżniowemu.Warzywa nie są poddawane obróbce termicznej ani innej obróbce oraz nie zawierają konserwantów, środków ulepszających lub wydłużających przydatność do spożycia. Każde opakowanie winno być opatrzone etykietą zawierającą min. następujące informacje: nazwa i adres producenta, nazwa produktu, termin przydatności do spożycia, data produkcji/numer partii, masa netto, warunki przechowywania.Warzywa pakowane w worki 5 kg, Zamawiający dopuszcza dostawy ziemniaków w większych opakowania np. 10 kg jednak po wcześniejszych ustaleniach z osoba upoważnioną przez Zamawiającego.Termin przydatności do spożycia min. 4 dni od dostarczenia produktu.Zaoferowane przez Wykonawcę produkty równoważne powinny posiadać porównywalną wartość odżywczą i energetyczną oraz zawartość składników, co produkty wskazane w formularzach cenowych przez Zamawiającego, a także posiadać nie gorsze cechy jakościowe w zakresie wydajności oraz nie gorsze walory smakowe.

Część nr: 5 Nazwa: Zadanie nr V: Dostawy pieczywa, wyrobów piekarskich i ciastkarskich
Dostarczana żywność musi być świeża, nie mrożona, nie odpiekana (w rozumieniu odpiekania pieczywa mrożonego) z odpowiednim terminem przydatności do spożycia – według obowiązujących norm i oznakowania produktu zgodnie z wymaganiami przepisów prawnych. Cechy pieczywa: • Kształt i wygląd zewnętrzny powinien być charakterystyczny dla danego rodzaju pieczywa. • Skórka pieczywa powinna być sprężysta, ściśle związana z miękiszem w kolorze od jasno do ciemnobrązowej w przekroju zanikająca równomiernie w kierunku miękiszu, nie powinna być cieńsza niż 2 mm. Powierzchnia skórki powinna być gładka, nie popękana i bez uszkodzeń mechanicznych. • Miękisz powinien być dobrze wypieczony, elastyczny, suchy, nie kruszący się, równomiernie porowaty, o jednolitej barwie, bez grudek mąki. • Smak i zapach powinien być charakterystyczny dla danego rodzaju pieczywa. Niedopuszczalny jest smak i zapach obcy, mdły, stęchły, gorzki, kwaśny, niesłony lub zbyt słony. Pieczywo powinno zachować świeżość: 72 godzin - pieczywo pakowane; 48 godzin - pieczywo niepakowne. Ciasta okolicznościowe: świeże, dobrze wypieczone, przygotowane na zlecenie Zamawiającego, wyroby o cechach charakterystycznych dla danego rodzaju.

Część nr: 6 Nazwa: Zadanie nr VI: Dostawy artykułów różnych: sypkich, drobnych, przypraw itp.
WYMAGANIA WSPÓLNE DLA PODZADANIA NR VI: Przyprawy, sosy i zupy: 1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne; 2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczne dla rodzaju i stopnia rozdrobnienia; konsystencja sypka, bez grudek, nie zlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, delikatna; 3. Smak: charakterystyczny dla rodzaju surowca, bez obcych posmaków; 4. Zapach: charakterystyczny dla rodzaju surowca, przyjemny, bez obcych zapachów; 5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych. Mąka: 1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo – mącznych, całe, szczelne; 2. Wygląd, tekstura i konsystencja: barwa biała z odcieniem żółtawym; konsystencja gładka, śliska w dotyku, sypka, bez grudek; 3. Smak: swoisty dla danej mąki; 4. Zapach: przyjemny, swoisty, charakterystyczny dla danej mąki, bez obcych zapachów; 5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak obecności zanieczyszczeń fizycznych i biologicznych, obecności pleśni, szkodników, bakterii chorobotwórczych. Makaron: 1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo – mącznych, całe, szczelne; 2. Wygląd, tekstura i konsystencja: barwa jednolita, kremowa lub jasnożółta bez pęknięć i rys, prawidłowy kształt, całe elementy, bez zanieczyszczeń fizycznych, błyszcząca powierzchnia, tekstura i konsystencja charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia i formy, suchy, gładka powierzchnia, szklisty po przełamaniu, w czasie gotowania zwiększenie objętości 2-3 razy, bez oznak lepkości i grudek, po ugotowaniu elastyczny, zachowuje pierwotny kształt, nie skleja się i nie ciemnieje; 3. Smak: po ugotowaniu smak i zapach odpowiadający produktowi świeżemu, wykluczony posmak skwaśniały lub gorzki; 4. Zapach: charakterystyczny, bez obcych zapachów, stęchłych; 5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych. Kasze, ryż, produkty zbożowe : 1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników zbożowo – mącznych, całe, szczelne; Wymagane jest aby dostarczane produkty były w opakowaniach 1 kg. 2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego gatunku, bez oznak zepsucia, uszkodzeń, prawidłowy kształt i barwa ziaren, bez zanieczyszczeń fizycznych, tekstura i konsystencja charakterystyczna dla stopnia rozdrobnienia, sypka, suche, bez oznak lepkości i grudek, pieczywo chrupkie, 1 część wagowa kaszy suchej po ugotowaniu ma dawać 2,5 części wagowych kaszy gotowanej; 3. Smak: po ugotowaniu smak i zapach odpowiadający produktowi świeżemu, wykluczony posmak skwaśniały lub gorzki; 4. Zapach: charakterystyczny, bez obcych zapachów, stęchłych; 5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych. Kawy, herbaty i produkty podobne: 1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne; 2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla danego rodzaju produktu zabarwienie, jednolite, wygląd naparu żywy, tekstura i konsystencja sypkie, suche, w zależności od stopnia rozdrobnienia liści czy dodatku owoców, bez grudek, zlepień, torebki całe, suche, granulat suchy bez zbryleń i grudek; 3. Smak naparu: właściwy, charakterystyczny dla danego gatunku lub dodatków, bez obcych posmaków; 4. Zapach: właściwy, charakterystyczny dla danego gatunku i dodatków, bez obcych zapachów; 5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych. Sól, cukier, wyroby cukiernicze, kakao i bakalie: 1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne; 2. Wygląd, tekstura i konsystencja: cukier i sól barwa biała, pozostałe wygląd typowy dla produktu, bez oznak pleśni i szkodników; tekstura i konsystencja: kryształy sypkie, bez zlepów i grudek, pozostałe konsystencja chrupiąca, sucha; 3. Smak: właściwy, charakterystyczny dla danego produktu, słodki, przyjemny, sól słony, bez obcych posmaków zjełczenia czy pleśni; 4. Zapach: właściwy, lekko słodkawy, charakterystyczny dla dodanego aromatu lub dodatków, bez obcych zapachów, sól b/zapachu; 5. Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych. Koncentraty deserów (budynie, kisiele, galaretki), kwasek cytrynowy, żelatyna: 1. Opakowanie: torebki odpowiednio oznakowane, czyste, bez oznak zawilgocenia, zapleśnienia, obecności szkodników, całe, szczelne; 2. Wygląd, tekstura i konsystencja: charakterystyczny dla rodzaju, barwa charakterystyczna dla rodzaju; tekstura i konsystencja: sypka, bez grudek, nie zlepiająca się przy ucisku, bez zbryleń, łatwo rozpuszczalne; 3. Smak: właściwy, charakterystyczny dla rodzaju i określonego smaku przez producenta, bez obcych posmaków; 4. Zapach: właściwy, charakterystyczny dla rodzaju, przyjemny, bez obcych zapachów; 5.Właściwości fizykochemiczne i biologiczne: suche, brak zanieczyszczeń fizycznych, oznak i pozostałości szkodników, brak zanieczyszczeń biologicznych, pleśni oraz bakterii chorobotwórczych.

Część nr: 7 Nazwa: Zadanie nr VII: Dostawy jaj kurzych
WYMAGANIA WSPÓLNE DLA PODZADANIA NR VII Jaja świeże; charakteryzujące się czystą, nie uszkodzoną skorupką; wysokość komory powietrznej jaja nie może przekraczać 5 mm, białko powinno być przezroczyste i klarowne, jaja kurze muszą być oznaczone numerami wyróżniającymi. Wymagany minimalny termin przydatności do spożycia od dnia dostawy - 20 dni - Jaja kurze konsumpcyjne, Jaja kurze klasy LUX 3PL świeże - wielkość: średnie

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540123371-N-2019 z dnia: 2019-06-18
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: III
Punkt: III.1.1
W ogłoszeniu jest:
Określenie warunków: Warunki udziału w postępowaniu. 1. O udzielenie zamówienia publicznego ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu oraz 2) spełniają warunku udziału w postępowaniu dotyczące: 1.2.1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej Zamawiający nie precyzuje tego warunku. 1.2.2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę minimum 20.000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych)
W ogłoszeniu powinno być:
Określenie warunków: Warunki udziału w postępowaniu. 1. O udzielenie zamówienia publicznego ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu oraz 2) spełniają warunku udziału w postępowaniu dotyczące: 1.2.1) kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej Zamawiający nie precyzuje tego warunku. 1.2.2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który wykaże, że posiada środki finansowe lub zdolność kredytową na kwotę minimum 20.000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)
branża Spożywcza
podbranża artykuły spożywcze
kody CPV 15800000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Dolnośląskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Dolnośląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin