Zlecenie 7636054 - Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi badawczej w...

   
Zamówienie 7636054 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-08-11
przedmiot zlecenia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi badawczej w zakresie badań aerodynamicznych zeskalowanego modelu Wiatrowego Systemu E
nergetycznego o wymiarach 1 m szerokości 1 m długości 2 metry wysokości. Przedmiotem badań będzie wizualizacja przepływu powietrza przy użyciu generatora dymu, pomiar prędkości przepływu powietrza w gardzieli wlotu i wylotu. Określenie kątowej charakterystyki kontenera przy napływie wiatru z różnych kierunków. Kolejnym etapem jest badanie przepływu powietrza pełnowymiarowych wlotów i wylotów powietrza, z zainstalowanymi kompletnymi elementami turbiny, o wymiarach 2 metry szerokości 2 metry długości 2 metry wysokości oraz wykonanie charakterystyki aerodynamicznej urządzenia. Cel zamówienia W związku z planowanym ubieganiem się o przyznanie dofinansowania projektu pt. „Wiatrowy System Energetyczny – Opracowanie i wdrożenie nowatorskiej koncepcji wykorzystania energii wiatru.” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na Zapytanie ofertowe nr 2a/2020. Zamówienie na badania aerodynamiczne elementów wielkogabarytowych.


Zamawiający jest podmiotem niezobowiązanym do stosowania ustawy PZP. Niniejsze postępowanie przeprowadzone jest zgodnie z Zasadą Konkurencyjności, której obowiązek stosowania wynika z „Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020”.

Celem zamówienia jest wybór wykonawcy usługi podpisanie z nim umowy/umowy warunkowej, na potrzeby realizacji projektu pt. „Wiatrowy System Energetyczny – „Opracowanie i wdrożenie nowatorskiej koncepcji wykorzystania energii wiatru”. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia są badania aerodynamiczne Wiatrowego Systemu Energetycznego .

Przedmiotem badania będzie obudowa turbiny powietrznej, wraz z wlotem i wylotem powietrza, wykonana z kompozytu węglowego o wymiarze kontenera: wysokość 2 m, szerokość 1 m i długość 1 m.

Cykl badawczy obudowy Wiatrowego Systemu Energetycznego w poddźwiękowym tunelu aerodynamicznym powinien obejmować następujące etapy:

- wizualizację opływu powietrza przy użyciu generatora dymu, w szczególności wokoło wlotu i wylotu powietrza oraz dookoła prostokątnej bryły kontenera w płaszczyznach oddalonych od siebie o około 20 cm, zaczynając od dołu do góry kontenera,

- przewidziany jest zakres pracy turbiny od prędkości 9 do 200 km/h. Badanie trzeba zacząć od prędkości 5 km / h, następnie należy zwiększyć prędkość wiatru do 10 km/h i dalej kontynuować zwiększanie prędkości krokami co 10 km / h, aż do prędkości 250 km/h. Aerodynamiczne zatkanie przepływu powietrza przez turbinę zostało zaprojektowane na 200 km/h i turbina nie powinna zwiększać prędkości obrotowej. Eksperyment zwiększenia prędkości powietrza o dodatkowe 50 km/h ma na celu sprawdzenie marginesu wytrzymałości mechanicznej ścian kontenera, płaszczyzn wlotu i wylotu oraz elementów mocujących kontener do platformy testowej

- pomiar prędkości przepływu powietrza w gardzieli (przewężeniu) wlotu powietrza oraz wylotu powietrza umożliwi korelację z obliczeniami teoretycznymi

- kątowo zależna charakterystyka symulacyjna wiatru wiejącego z różnych kierunków dookoła turbiny, z możliwością obrotu o: 30 stopni, 60 stopni i 90 stopni w stosunku do kierunku nawiewu

W drugim etapie badań modelu wielko gabarytowego, wymagane będzie umieszczenie w tunelu pełnowymiarowej górnej części kontenera z wlotem i wylotem powietrza, zainstalowanymi kierownicami powietrza, wałem i dyskiem z łopatkami. Wymiary elementu to 2 m szerokość, 2 m wysokość i 2 m długość.
Celem badania będzie określenie następujących charakterystyk:

- prędkości wlotu i wylotu powietrza w gardzielach dolotowej i wylotowej
- prędkości powietrza na wlocie i wylocie kierownicy wstępnej
- prędkości powietrza na wlocie i wylocie kierownicy nastawnej
- prędkości powietrza na wlocie i wylocie łopatki turbiny
- prędkość obrotową wału turbiny w całym zakresie badanych prędkości wiatru
- temperaturę powierzchni obsady łożysk wału turbiny
- odkształcenia i naprężenia w łącznikach ramy turbiny
- poziom drgań na ramie turbiny oraz kontenerze



Wymagane będzie przeprowadzenie badań w temperaturze powietrza między +20 do + 30 ° C.

Zakres usługi obejmuje:
W etapie 1: wykonanie 4 testów, w ramach których uzyskanych zostanie 1040 odczytów pomiarów (iloczyn 4 zmiennych kątowych, 26 badanych prędkości wiatru i 10 zmiennych lokalizacji generatora dymu).
W etapie 2: wykonanie 1 testu, w ramach którego uzyskanych zostanie 208 odczytów pomiarów (iloczyn 8 charakterystyk i 26 badanych prędkości wiatru).
Łącznie przeprowadzonych zostanie 5 testów (1248 odczytów pomiarów).

TERMIN DOSTAWY/WYKONANIA USŁUGI: IV etap badań tj. 1 lipca 2022 - 31 grudnia 2022., po spełnieniu warunku uzyskania dofinansowania na realizację projektu *

*Rozpoczęcie i zakończenie realizacji usługi może ulec zmianie, gdyż termin ten jest uzależniony od decyzji o rekomendowaniu projektu do uzyskania dofinansowania oraz daty podpisania umowy o dofinansowanie z instytucją finansującą.
branża Laboratoria
podbranża usługi laboratoryjne
kody CPV 73100000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Wielkopolskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Wielkopolskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin