Zlecenie 7341799 - Przeprowadzenie badań przesiewowych kwalifikujących do...

   
Zamówienie 7341799 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-02-18
przedmiot zlecenia
Przeprowadzenie badań przesiewowych kwalifikujących do udziału w projekcie pn: „W zdrowym ciele zdrowy duch – program metaboliczny
dla mieszkańców AKO”

2. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badań przesiewowych dla 8118 osób, kwalifikujących kandydatów do udziału w programie metabolicznym. Badania będzie przeprowadzała osoba/osoby posiadająca/e kwalifikacje w zakresie pielęgniarstwa lub inne kwalifikacje uprawniające do wykonywania przewidzianych poniżej czynności w zakresie badań przesiewowych. Badania te będą realizowane w 9 stałych punktach na terenie AKO (w tym co najmniej po 3 punkty
w miastach Kalisz i Ostrów Wielkopolski) oraz podczas eventów odbywających się na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w punkcie zgłoszeniowym dla kandydatów do programu.
Zakłada się 9 punktów badań przesiewowych działających od momentu rozpoczęcia rekrutacji uczestników projektu, nie później niż do dnia 31.12.2021 roku lub do wyczerpania limitu osób planowanych objęciem badań przesiewowych tj. 8118. Dany punkt badań przesiewowych będzie działał 2 dni w danym miesiącu minimum po 4 godz./dziennie. Harmonogram funkcjonowania punktów będzie ustalony w taki sposób, aby w ciągu miesiąca punkty te były otwarte w godzinach dopołudniowych, popołudniowych, wieczornych oraz w sobotę, aby dostosować godziny otwarcia m.in. do osób pracujących. W przypadku zorganizowania punktu zgłoszeniowego dla kandydatów do projektu w trakcie eventu odbywającego się na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do pozostawania w dyspozycji uczestników wydarzenia przez 1 godzinę w przypadku eventu trwającego nie dłużej niż 2 godziny oraz 2 godziny w przypadku eventu trwającego dłużej niż 2 godziny.
Ewentualny koszt dojazdu do 9 stałych punktów badań przesiewowych oraz dojazdy do eventów na terenie AKO Wykonawca pokrywa we własnym zakresie.
Szczegółowy harmonogram przeprowadzenia badań zostanie ustalony z Wykonawcą po podpisaniu umowy. Harmonogram ten będzie aktualizowany w porozumieniu z Zamawiającym. Cel zamówienia W celu zagwarantowania prawidłowego funkcjonowania systemu ochrony zdrowia niezwykle istotna jest stała poprawa i podnoszenie jakości zdrowia mieszkańców Aglomeracji Kalisko–Ostrowskiej. Projekt pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch – program metaboliczny dla mieszkańców AKO” skierowany jest dla tych mieszkańców, którzy zgłoszą się do Zamawiającego celem zmniejszenia masy ciała, poprawy nawyków żywieniowych oraz podniesienia świadomości zdrowotnej.

Celem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy do przeprowadzenia badań przesiewowych kwalifikujących kandydatów do udziału w projekcie pn.: „W zdrowym ciele zdrowy duch – program metaboliczny dla mieszkańców AKO” w 9 stałych punktach na terenie Aglomeracji Kalisko–Ostrowskiej oraz podczas eventów (zakłada się ok. 80 wydarzeń) odbywających się na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w okresie od momentu rozpoczęcia rekrutacji (planowanej na miesiąc marzec 2020 roku) do dnia 31.12.2021 roku lub do wyczerpania limitu osób planowanych objęciem badań przesiewowych tj. 8118.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia badań przesiewowych. Procedura badania obejmuje: potwierdzenie tożsamości Uczestnika zgłaszającego się na badanie z danymi wprowadzonymi podczas etapu rejestracji w systemie informatycznym, pomiar ciśnienia krwi, pomiar wzrostu, pomiar wagi, pomiar obwodu pasa na poziomie pępka, wyliczenie współczynnika BMI, przeprowadzenie wywiadu środowiskowo-rodzinnego, wydrukowanie formularza i przekazanie Uczestnikowi do podpisania, zebranie wymaganych oświadczeń, a następnie niezwłoczne przekazanie kompletu dokumentów poszczególnych Uczestników wraz z listą osób zgłaszających się na badanie przesiewowe Zamawiającemu.
Zamawiający udostępni pomieszczenia i poniesie koszty ich wynajmu dla zorganizowania 9 stałych punktów do prowadzenia badań przesiewowych.
Zamawiający poniesie koszty związane z zorganizowaniem punktów badań przesiewowych przy okazji organizowanych na terenie Aglomeracji eventów.
Szczegółowe miejsca oraz harmonogram przeprowadzenia badań zostaną ustalone przez Strony po podpisaniu umowy.
Planowana szacunkowa ilość osób do przeprowadzenia badań przesiewowych: 2020 rok: 4000 osób, 2021 rok: 4118 osób, liczba osób w poszczególnych latach może ulec zmianie.
Zamówienie rozliczane będzie w okresach miesięcznych proporcjonalnie do faktycznie przebadanej liczby osób. Przedmiot zamówienia Zadaniem osoby przeprowadzającej badanie przesiewowe będzie:
- potwierdzenie tożsamości osoby zgłaszającej się na badanie, zgodnie z informacjami wprowadzonymi do formularza zgłoszeniowego, na podstawie dokumentu tożsamości np. dowód osobisty, prawo jazdy itp.), zaznaczenie odpowiedniego pola w systemie baza danych medycznych Uczestników projektu);
- pomiar ciśnienia krwi i wprowadzenie wyników do systemu informatycznego baza danych medycznych Uczestników projektu;
- pomiar masy ciała i wzrostu i wprowadzenie wyników do systemu informatycznego baza danych medycznych;
- przeprowadzenie wywiadu środowiskowo-rodzinnego, obejmującego informacje dotyczące stanu zdrowia, historii żywienia i aktywności fizycznej oraz chorób w rodzinie (na podstawie pytań i odpowiedzi dostępnych w systemie informatycznym – w części formularza zgłoszeniowego wypełnianego w punkcie badań przesiewowych);
- wydrukowanie kompletnego formularza zgłoszeniowego, przekazanie osobie zgłaszającej się na badanie do podpisania oraz zebranie wymaganych w projekcie oświadczeń od Uczestnika projektu, tj. m. in. zaświadczenie od lekarza POZ o braku przeciwskazań do udziału w projekcie, w tym braku przeciwskazań do udziału w aktywności fizycznej, oświadczenie uczestnika projektu (obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 13 i art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679), oświadczenie o adresie pracodawcy, jeżeli osobą zgłaszającą się jest osoba zamieszkująca poza terenem Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, oświadczenie - zgoda na wykorzystanie wizerunku, w przypadku osób z niepełnosprawnościami odebranie dokumentu potwierdzającego status osoby z niepełnosprawnościami. Wzory oświadczeń Zamawiający przekaże Wykonawcy przed przystąpieniem do realizacji zadania;
- po zebraniu kompletu dokumentów od osób zgłaszających się na badanie przesiewowe, niezwłoczne ich przekazanie Zamawiającemu wraz z zestawieniem osób, których zgłoszenia dotyczą.
Dalsze postępowanie będzie zależało od otrzymanego wyniku i będzie przeprowadzane przez Zamawiającego:
- jeżeli spełnia warunki – kryteria – kwalifikacja do III etapu – informacja telefoniczna lub mailowa oraz informacja o przewidywanym harmonogramie spotkań poszczególnych grup;
- jeżeli zdiagnozowana zostanie błędna masa ciała lub inne czynniki ryzyka, ale Uczestnik nie zostanie zakwalifikowany do dalszych etapów projektu (zgodnie z kryteriami), otrzyma dodatkowe zalecenia na temat dalszego postępowania diagnostycznego i terapeutycznego – przekazanie materiałów informacyjnych – ulotka, zalecenie do udania się do lekarza POZ. Zakłada się, że w razie potrzeby dalsze postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne będzie w ww. przypadku realizowane przez lekarzy POZ;
- prawidłowa masa ciała – porada w zakresie prawidłowego sposobu odżywiania się
i zdrowego stylu życia, w celu utrzymania prawidłowej masy ciała.
Wykonawca jest zobowiązany do podpisania umowy w zakresie powierzenia przetwarzania danych osobowych.
Zamawiający dostarczy sprzęt niezbędny do przeprowadzenia usługi badania przesiewowego (tj. tablet, drukarkę), dostęp do Internetu oraz papier. Za powierzony sprzęt odpowiada Wykonawca. Wykonawca będzie dysponował pozostałym sprzętem niezbędnym do prawidłowego wykonania usługi, tj. ciśnieniomierz, wzrostomierz, waga, centymetr krawiecki.
Badanie wraz z wywiadem środowiskowo-rodzinnym muszą być przeprowadzone w taki sposób, aby zapewnić poszanowanie prywatności i dyskrecji.
Ustalone wyniki badań zostaną wprowadzone do formularza kandydata przez osobę przeprowadzającą badanie. Po kwalifikacji uczestników nastąpi ich przyporządkowanie do grup przez Zamawiającego.
branża Medyczna
podbranża usługi medyczne
kody CPV 79600000, 85140000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Wielkopolskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Wielkopolskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin