Zlecenie 6834011 - Przeprowadzenie warunkowej procedury wyboru...

   
Zamówienie 6834011 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2019-06-13
przedmiot zlecenia
Przeprowadzenie warunkowej procedury wyboru najkorzystniejszej oferty na wykonanie badań przemysłowych w zakresie wyodrębnienia i
klasyfikacji sygnałów o charakterze wibroakustycznym oraz pozycjonowania źródeł tych sygnałów w wieloczujnikowym układzie pomiarowym w ramach Projektu dot. powstania zoptymalizowanej architektury układu pomiarowego do identyfikacji i klasyfikacji źródła sygnału - Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Cel zamówienia Celem zamówienia jest wybór najkorzystniejszej oferty na wykonanie badań przemysłowych w zakresie wyodrębnienia i klasyfikacji sygnałów o charakterze wibroakustycznym oraz pozycjonowania źródeł tych sygnałów w wieloczujnikowym układzie pomiarowym w ramach Projektu dot. powstania zoptymalizowanej architektury układu pomiarowego do identyfikacji i klasyfikacji źródła sygnału - Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zapytania ofertowego jest przeprowadzenie badań przemysłowych w zakresie wyodrębniania i klasyfikacji sygnałów o charakterze wibroakustycznym (mikrofon, geofon, akcelerometr) oraz pozycjonowania (orientacji przestrzennej) źródeł tych sygnałów w wieloczujnikowym układzie pomiarowym. W wyniku prac powstaną zestawy narzędzi do analizy sygnałów, w szczególności mechanizmy ich parametryzacji, koncepcje dedykowanych sieci neuronowych z algorytmami do procesów uczenia i augmentacji. Wyniki prac zostaną zaimplementowane na inteligentnym sensorze wykonanym przez Zamawiającego, w sposób umożliwiający działanie układu pomiarowego w oparciu o niestacjonarne źródła zasilania.
Postępowanie prowadzone w ramach Projektu dot. powstania zoptymalizowanej architektury układu pomiarowego do identyfikacji i klasyfikacji źródła sygnału - Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Specyfikacja badań:
I. Wyodrębnienie i parametryzacja dźwięku z nagrań zawierających dźwięki złożone
• wstępne przetworzenie w celu wyodrębnienia cech dystynktywnych dla analizowanych w projekcie zdarzeń (MFCC, metody statystyczne),
• we współpracy ze Zlecającym - zaprojektowanie architektury dedykowanych sieci neuronowych do analizy dźwięku w celu wykrycia zmian w charakterystyce sygnału.
W wyniku realizacji zadania przedstawione zostaną metody parametryzacji sygnałów umożliwiających ekstrakcję i selekcję tych cech, które w sposób istotny i jednoznaczny wskazują na uszkodzenie określonego elementu konstrukcji urządzenia dylatacyjnego. Ze względu na nieznaną obecnie złożoność czasowo-częstotliwościową takich cech zakłada się, że zadanie to – w zakresie ekstrakcji i selekcji cech – będzie musiało zostać powierzone odpowiednio skonfigurowanej sieci neuronowej.
II. Wykrywanie, rozróżnianie i pozycjonowanie (orientacja przestrzenna) źródła/źródeł w oparciu o wieloczujnikowy układ pomiarowy, w tym:
• Analiza różnych metod pozycjonowania źródeł dźwięku (określanie kierunku nadejścia fali, skuteczności metod wyznaczania kierunku w warunkach testowych)
- Analiza istniejących rozwiązań DOA w zadanych konstrukcjach betonowych (żelbetowych) oraz analiza propagacji fal wibroakustycznych w warunkach dużego pogłosu panującego w pomieszczeniach dylatacyjnych.
- Implementacja rozwiązań najbardziej obiecujących z punktu widzenia proponowanego zastosowania.
• Analiza wpływu czynników zewnętrznych na propagację sygnałów wibroakustycznych.
• Integracja wyników analiz pochodzących z różnego typu czujników w celu zmniejszenia liczby błędów.
W wyniku realizacji zadania opracowane zostaną mechanizmy lokalizacji określonych uszkodzeń, łączące cechy wspomnianych wyżej technologii tj. analizę sygnału w różnych pasmach. Wykorzystanie obu pasm (akustycznego i sejsmicznego) powinno pozwolić zwiększyć dokładność określania kierunku promieniowania, jak również zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów np. poprzez umiejętność/zdolność określenia, czy dane źródło jest realne czy pozorne.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 - Zapytanie ofertowe
branża Laboratoria
podbranża usługi laboratoryjne
kody CPV 73110000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji cała Polska
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Dolnośląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin