Przetarg 7267398 - Świadczenie usług transportu sanitarnego typu „S”,...

   
Analizuj Zamówienie 7267398 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-01-08
przedmiot ogłoszenia
Świadczenie usług transportu sanitarnego typu „S”, transportu międzyszpitalnego typu „P”, krwi i jej składników oraz transportu PO
Z na rzecz SPZOZ w Bychawie.
Numer referencyjny: ZPZ.251.2.2020

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportu sanitarnego typu „S”, transportu międzyszpitalnego typu „P”, krwi i jej składników oraz transportu POZ na rzecz SPZOZ w Bychawie.
1.1 Zakres całodobowej obsługi transportu sanitarnego typu „S” obejmuje przewóz: chorych wymagających konsultacji lekarza specjalisty lub wykonania badania diagnostycznego w innym podmiocie leczniczym, chorych do innego podmiotu leczniczego w celu kontynuacji leczenia w przypadku schorzeń zagrażających zdrowiu lub życiu, oraz gdy leczenie nie może być kontynuowane w oddziałach Zamawiającego z wyłączeniem przypadków wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 15 lutego 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego.Przewóz wykonywany specjalistycznymi środkami transportu sanitarnego (spełniającymi wymagania dla ambulansów drogowych typu C – ruchoma jednostka intensywnej opieki) typu „S” z pełną obsadą zespołu tj. minimum trzy osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych – kierowca, lekarz oraz pielęgniarka lub ratownik medyczny.Maksymalny czas dojazdu na wezwanie w trybie:ratującym życie - do 45 minut, pilnym – do 60 minut Pojazdy przeznaczone do realizacji zadania oraz ich wyposażenie powinny spełniać wymagania zgodne z aktualną normą PN-EN 1789 lub normą równoważną spełniającą wymagania Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia (Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne), oraz wymaga na każde żądanie Zamawiajacego dostarczenia dokumentów potwierdzających spełnienie tego warunku.
Szacunkowa liczba kilometrów związana z realizacją transportu sanitarnego typu „S” -245 km miesięcznie.1.2 Zakres całodobowej obsługi transportu międzyszpitalnego typu „P” obejmuje przewóz: chorych wymagających konsultacji lekarza specjalisty lub wykonania badania diagnostycznego w innym podmiocie leczniczym,chorych do innego podmiotu leczniczego w celu kontynuacji leczenia, oraz gdy leczenie nie może być kontynuowane w oddziałach Zamawiającego, osób z dysfunkcją narządu ruchu, niezdolnych do korzystania ze środków komunikacji masowej do miejsca zamieszkania po zakończonym leczeniu.Przewóz wykonywany karetkami przewozowymi, z obsadą zespołu:
a) kierowca + ratownik medyczny lub pielęgniarka systemu
Maksymalny czas dojazdu wynosi, w przypadku zleceń zgłaszanych: z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem – dojazd na określoną godzinę ± 15 minut, w dniu planowanego transportu – do 90 minut.Pojazdy przeznaczone do realizacji zadania oraz ich wyposażenie powinny spełniać wymagania zgodne z aktualną normą PN-EN 1789 lub normą równoważną spełniającą wymagania Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia (Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne), oraz wymaga na każde żądanie Zamawiajacego dostarczenia dokumentów potwierdzających spełnienie tego warunku.Pojazdy muszą być sprawne technicznie, wyposażone w sprawny system klimatyzacji i ogrzewania.Zamawiający wymaga aby pojazdy posiadały homologację fabryczną pojazdu kompletnego.Szacunkowa liczba kilometrów związana z realizacją transportu międzyszpitalnego typu „P” - 1220 km miesięcznie. 1.3. Zakres całodobowej obsługi transportu krwi i jej składników obejmuje: transport krwi i jej składników pomiędzy RCKiK w Lublinie a Szpitalem Powiatowym w Bychawie.Rozpoczęcie transportu realizuje się niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia w trybie pla-nowym zgodnie z przekazaną dyspozycją ale nie później niż do 45 minut licząc od przyję-cia zgłoszenia realizacji transportu, a „na ratunek” natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia.
Realizacja transportu krwi musi odbywać się zgodnie z przepisami powszechnie obowią-zującego prawa. Pojazdy przeznaczone do realizacji transportu krwi muszą być pojazdami uprzywilejowanymi, przystosowanymi do przewozu krwi, jej składników, preparatów krwiopochodnych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Personel musi być przeszkolony i wykwalifikowany - zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Wykonawca powinien odebrać protokół kontroli temperatury transportu z RCKiK.
Szacunkowa liczba kilometrów związana z realizacją transportu krwi - 260 km miesięcznie.1.4 Zakres usługi transportu POZ od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00
obejmuje: transport pacjenta wymagającego konsultacji lekarza specjalisty tam i z powrotem, transport pacjenta na rehabilitację tam i z powrotem, transport pacjenta do szpitala,
transport lekarza, pielęgniarki, położnej do domu pacjenta i z powrotem, transport rehabilitanta do domu pacjenta i z powrotem. Przewozy wykonywane karetkami z obsadą zespołu zgodną z przepisami prawa.Szacunkowa liczba kilometrów związana z realizacją transportu POZ - 350 km miesięcznie. 2.Wymagania ogólne:2.1 Zamawiający wymaga aby pojazdy wykorzystywane w transporcie sanitarnym , były sprawne technicznie oraz spełniały warunki dodatkowe dla pojazdów uprzywilejowanych określonych szczegółowo w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu niezbędnego wyposażenia ( Dz.U. z 2016 r. poz. 2022 ze zm.) oraz powinny posiadać wyposażenie zgodne z Polska Normą przenoszącą europejskie normy zharmonizowane PN-EN1789 „ Pojazdy medyczne i ich wyposażenie – Ambulanse drogowe” oraz spełniać wymogi określone w Zarządzeniu Nr 64/2016/DSM Prezesa NFZ-u w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju ratownictwo medyczne.
2.2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował pojazdem do przewozu krwi i jej składników wyposażonym w monitorowane urządzenie lub urządzenia do przewozu krwi i jej składników i spełniający warunki dla pojazdu uprzywilejowanego wyposażonego w niezbędną sygnalizację świetlną i dźwiękową.
2.3. Wykonawca zapewni sprawne technicznie i ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej pojazdy.2.4. Oferowane środki transportu mają być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych ruchowo, oraz spełniać wszystkie standardy techniczne i wyposażenia określone z stosownych aktach prawnych, zarządzeniach oraz materiałach NFZ, natomiast pojazdy do przewozu krwi – stosowne przepisy zabezpieczające krew przed zniszczeniem/czy utratą.2.5. Wymagania dotyczące środka transportu:1. Każdy pojazd przeznaczony do świadczenia usługi musi:
a) posiadać aktualne ubezpieczenia OC i NW, aktualne badanie techniczne dopuszczające do ruchu oraz pozytywną opinię sanitarną,b) spełniać wymagania techniczne i jakościowe określone w Polskich Normach przenoszących europejskie normy zharmonizowane PN-EN1789 „ Pojazdy medyczne i ich wyposażenie – Ambulanse drogowe” oraz spełniać wymogi określone w Zarządzeniu Nr 64/2016/DSM Prezesa NFZ-u w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju ratownictwo medyczne. c) spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu niezbędnego wyposażenia ( Dz.U. z 2016 r. poz. 2022 ze zm.)
d) spełniać warunki określone w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych ( Dz.U. z 2019 r. poz. 1373 ze zm.).
3. Usługi transportu realizowane będą na podstawie zlecenia transportu wystawionego przez upoważniony personel Zamawiającego, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z dyspozytorem Wykonawcy możliwości jego wykonania do miejsca wskazanego w zleceniu transportowym. Zlecenie w formie pisemnej personel Zamawiającego zobowiązany jest przekazać zespołowi transportowemu w momencie zgłoszenia w miejscu rozpoczęcia usługi. 4. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę/ podwykonawcę na podstawie umowy o pracę (w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy) osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji przedmiotu umowy: przewóz pacjentów oraz ratownictwo medyczne - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018. poz. 917 ze zm.).

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540007573-N-2020 z dnia: 2020-01-14
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2
W ogłoszeniu jest:
16.01.2020 r. godzina 10.00
W ogłoszeniu powinno być:
17.01.2020 r. godzina 10.00
branża Medyczna
podbranża przewóz medyczny
kody CPV 60130000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Lubelskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Lubelskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin