Przetarg 6967706 - Usługi transportu sanitarnego typu „T” i „K” Numer...

   
Analizuj Zamówienie 6967706 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2019-08-20
przedmiot ogłoszenia
Usługi transportu sanitarnego typu „T” i „K”
Numer referencyjny: EZ/472/NT/19

Przedmiotem zamówienia są usługi transportu sani
tarnego typu „T” i „K”.
Przedmiotu zamówienia został wykazany i opisany w SIWZ i „Formularzu cenowym”, stanowiącym integralną część SIWZ, który w przypadku wyboru oferty najkorzystniejszej stanowić będzie następnie załącznik do umowy.
3. Warunki umowne realizacji przedmiotowego zamówienia publicznego zawiera wzór umowy, stanowiący integralną część SIWZ.
4. Wspólny słownik zamówień (CPV): 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób.
5. Termin realizacji przedmiotu zamówienia – 6 miesięcy.
6. 1. USŁUGA TRANSPORTU SANITARNEGO TYPU „T” W OBSADZIE DWUOSOBOWEJ (KIEROWCA + SANITARIUSZ)
1. Usługa transportu sanitarnego typu „T” powinna być wykonana sprawnymi specjalistycznymi oznakowanymi środkami transportu sanitarnego spełniającymi wymagania sanitarne i techniczne określone w przepisach prawa do przewozu pacjentów w pozycji leżącej lub siedzącej.
2. Usługa transportu sanitarnego wykonana zostanie na wezwanie telefoniczne potwierdzone zleceniem przewozu na piśmie wg druków obowiązujących u Zamawiającego w dyspozycji 24h/dobę we wszystkie dni robocze, dni wolne i święta.
3. Zadaniem zespołu /kierowca + sanitariusz/ jest:
a) transport pacjentów ze oddziałów szpitala (przychodni) do pojazdu sanitarnego oraz z pojazdu sanitarnego do miejsca wyznaczonego w zleceniu przewozu,
b) transport pacjentów z miejsca zamieszkania na wizytę lekarską do wskazanej w zleceniu poradni w przychodni przyszpitalnej oraz transport powrotny po wizycie do miejsca zamieszkania,
c) pomoc pacjentom przy wsiadaniu i wysiadaniu do pojazdu sanitarnego oraz doprowadzenie do miejsca docelowego wskazanego w zleceniu,
d) inne czynności związane z zakresem świadczonej usługi transportu sanitarnego,
e) każdorazowy wyjazd musi być potwierdzony zleceniem przewozu na piśmie przez osoby upoważnione,
f) obsadę sanitariusza w trakcie przewozu pacjentów zapewnia Wykonawca.
4. Zadaniem zespołu /kierowca + sanitariusz/ przy realizacji przewozu na konsultacje medyczne jest:
a) transport pacjentów z oddziału szpitala (przychodni) do pojazdu sanitarnego oraz z pojazdu sanitarnego do miejsca konsultacji wyznaczonego w zleceniu przewozu,
b) pomoc pacjentom przy wsiadaniu i wysiadaniu do pojazdu sanitarnego oraz doprowadzenie do miejsca konsultacji,
c) oczekiwanie na pacjenta do momentu zakończenia badania lub konsultacji,
d) utrzymanie pojazdów sanitarnych w ładzie i porządku gwarantującym odpowiednie warunki sanitarne przewożonych pacjentów.
5. Czas reakcji na zgłoszenie nie może być dłuższy niż czas określony w § 6 ust. 8 i 9 wzoru umowy.
6. Dla wyjazdów poza miasto Wrocław /powyżej 50 km/ zapotrzebowania wyjazdu zgłaszane będą dzień wcześniej do godziny 15.oo a realizowane będą w dniu następnym.
7. W sytuacjach tego wymagających Zamawiający może wezwać w tym samym czasie do swojej dyspozycji co najmniej dwa pojazdy sanitarne .
8. Usługa transportu sanitarnego na konsultacje medyczne wykonana zostanie na wezwanie telefoniczne potwierdzone zleceniem przewozu na piśmie w dni robocze lub w wyjątkowych sytuacjach w dniach wolnych od pracy w godzinach od 8 do 16.
9. Przewóz pacjentów do miejsca zamieszkania lub do innego ZOZ z oddziałów Zamawiającego (za wyjątkiem SOR) wykonywane jest w dni robocze lub wyjątkowych sytuacjach w dniach wolnych od pracy w godzinach od 8 do 21 na wezwanie telefoniczne potwierdzone pisemnym zleceniem Zamawiającego.
10. Przewóz pacjentów z miejsca zamieszkania do przychodni przyszpitalnej na konsultacje medyczne w poradniach specjalistycznych Szpitala i z powrotem.
11. Wykonawca zaopatrzy się we własnym zakresie w materiały i artykuły sanitarne, sprzęt jednorazowego użytku oraz inne materiały niezbędne do świadczenia usługi transportu sanitarnego .
12. Usługa transportu sanitarnego na potrzeby Szpitalnego Oddziału Sanitarnego świadczona będzie w gotowości całodobowej we wszystkie dni robocze, dni wolne i święta na wezwanie telefoniczne potwierdzone pisemnym zleceniem Zamawiającego.
13. Pojazd winien być wyposażony min. w:
1) nosze główne i komplet pasów;
2) urządzenie do przenoszenia pacjenta siedzącego, o ile nosze główne nie spełniają tej funkcji,
3) pościel;
4) koc;
5) worek na wymiociny;
6) worki na odpady;
7) środki ochrony indywidualnej;
8) materiały do czyszczenia i dezynfekcji.
6.2 Usługa transportu sanitarnego typu „K” krwi, preparatów krwiopochodnych oraz innych materiałów wykorzystywanych do udzielania świadczeń zdrowotnych oraz transport sanitarny pacjentów Zamawiającego w obsadzie jednoosobowej – kierowca.
1. Zadaniem transportu sanitarnego w opcji „K” jest transport krwi i preparatów krwiopochodnych oraz transport pacjentów na zlecenie Zamawiającego.
2. Do wykonania zlecenia transportu krwi i preparatów krwiopochodnych pojazd sanitarny Wykonawcy powinien być wyposażony w następujące pojemniki i wkłady:
1) pojemnik izotermiczny (termotorba) - pojemnik odpowiedniej pojemności, osobne dla każdego rodzaju preparatu służący do transportu krwi lub materiałów krwiopochodnych, zapewniający możliwość utrzymania właściwych warunków transportu, czysty i regularnie dezynfekowany wyposażony w 2 sprawne termometry, osobny dla każdego składnika krwi; wielkość i ilość pojemników powinna być dopasowana do zamawianych ilości krwi;
2) wkład z lodem - wkład lub inny czynnik umożliwiający utrzymanie odpowiedniej temperatury w pojemniku termicznym (termotorbie) dla transportu krwi lub osocza mrożonego wraz zapasem do ewentualnej wymiany;
3) wkład ciepły - wkład lub inny czynnik umożliwiający utrzymanie odpowiedniej temperatury w pojemniku termicznym (termotorbie) dla transportu płytek krwi wraz z zapasem do ewentualnej wymiany.
3. Kierowca wykonujący zlecenie transportu krwi i preparatów krwiopochodnych w szczególności odpowiada za:
1) sprawne i odpowiednie przygotowanie pojazdu do transportu krwi lub preparatów krwiopochodnych,
2) ład i porządek w przedziale sanitarnym,
3) sprawną realizację transportu krwi lub preparatów krwiopochodnych,
4) sprawną realizację zlecenia na przewóz krwi lub preparatów krwiopochodnych, tzn. odpowiedni czas realizacji zlecenia; w przypadku adnotacji „krew na cito” lub „krew na ratunek” zlecenie należy wykonać bez zbędnej zwłoki,
5) czystość i odpowiednią dezynfekcję tzw. termotoreb, będących na wyposażeniu pojazdu sanitarnego,
6) monitoring temperatur w termotorbach w czasie transportu, potwierdzony protokołem kontroli temperatury transportu;
7) prawidłowy transport w nienaruszonym stanie do wskazanego miejsca.
Niedopuszczalne jest przewożenie niewykorzystanych preparatów krwi wraz z pacjentami pomiędzy podmiotami leczniczymi!
3. Procedura postępowania od otrzymania zlecenia do dostarczenia krwi do laboratorium.
1) po otrzymaniu zgłoszenia Zamawiającego o konieczności przewozu krwi lub preparatów krwiopochodnych, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego wykonania zlecenia. Oznacza to, że przed rozpoczęciem realizacji zlecenia obowiązkowo należy: sprawdzić stan pojemników termicznych (termotorby), będących na wyposażeniu pojazdu sanitarnego; uzupełnić wkłady z lodem i tzw. wkłady „ciepłe”; w stacji krwiodawstwa należy wkłady z lodem i wkłady „ciepłe” wymienić na wkłady o odpowiedniej temperaturze. W karcie temperatur znajdującej się w stacji krwiodawstwa – pracownik ekspedycji odnotowuje temperaturę panującą w termotorbach oraz godzinę wydania preparatów, własną pieczątką i podpisem zatwierdza stan faktyczny;
2) Optymalna temperatura transportu dla:
a) koncentratu krwinek czerwonych (krew ) (KKCZ) od +2 do +10 st. C, pojemnik ze składnikiem krwi należy oddzielić od wkładu chłodzącego wkładką izolacyjną.
b) osocza mrożonego (FFP) i krioprecypitat minus 18 st. C, osocze należy transportować w zamrażarkach transportowych lub pojemnikach izotermicznych z wkładem chłodzącym bezwzględnie zamrożonym w zamrażarce.
c) koncentratu krwinek płytkowych (płytki krwi ) KKP od +20 do + 24 st. C.
d) immunoglobulina anty RhD od +2 do +8 st. C, opakowanie z ampułką należy oddzielić od wkładu chłodzącego wkładką izolacyjną.
3) Po dostarczeniu przewożonego materiału do laboratorium, osoba odbierająca dostarczone przez kierowcę preparaty zobowiązana jest do odnotowania tego faktu wraz z godziną, temperaturą oraz stwierdzeniem, że przewożony materiał jest w stanie nieuszkodzonym, w karcie przewozów powierzonych materiałów. Karta ta po wykonaniu zlecenia wraca z powrotem do Stacji Krwiodawstwa - ekspedycji wydającej materiał do przewozu.
4. W razie zaistnienia jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stanu technicznego termotoreb należy natychmiast dokonać ich wymiany. Wobec powyższego należy na bieżąco obserwować wskazania termometrów znajdujących się w termotorbach.
5. Po wykonaniu zlecenia kierowca, który przewoził krew lub preparaty krwiopochodne,zobowiązany jest do uporządkowania pojazdu, umycia i dezynfekcji (zalecanym środkiem) termotoreb i wnętrza pojazdu sanitarnego (w razie wystąpienia takiej konieczności) w celu przygotowania pojazdu do wykonywania następnych zleceń.
6. Transport innych materiałów wykorzystywanych do udzielenia świadczeń zdrowotnych odbywał się będzie zgodnie z treścią zaleceń na zleceniu przewozu.
7. Czas reakcji na zgłoszenie nie może być dłuższy niż czas określony w § 6 ust. 8 i 9 wzoru umowy.
8. W sytuacjach tego wymagających, Zamawiający może wezwać w tym samym czasie do swojej dyspozycji dwa pojazdy sanitarne.
9. Wykonawca zaopatrzy się we własnym zakresie w materiały i artykuły sanitarne, sprzęt jednorazowego użytku oraz inne materiały niezbędne do świadczenia usługi.
10.Usługa transportu sanitarnego świadczona będzie w gotowości całodobowej we wszystkie dni robocze, dni wolne i święta na wezwanie telefoniczne potwierdzone pisemnym zleceniem Zamawiającego.

****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540178481-N-2019 z dnia: 2019-08-27
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 28.08.2019, godzina 13:00
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 30.08.2019, godzina 13:00


****************************
UWAGA ZMIANA OGŁOSZENIA
Sprostowanie BZP nr: 540181148-N-2019 z dnia: 2019-08-29
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: IV
Punkt: 6.2
W ogłoszeniu jest:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 28.08.2019, godzina 13:00
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data: 05.09.2019, godzina 13:00


Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
Numer sekcji: III
Punkt: 6
W ogłoszeniu jest:
WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W
POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA
OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP Zamawiający nie wymaga oświadczeń/dokumentów
W ogłoszeniu powinno być:
WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W
POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA
OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP a) oświadczenie potwierdzające, posiadanie zezwolenie Ministra Spraw Wewnętrznych na używanie pojazdów samochodowych jako uprzywilejowanych w ruchu drogowym w przypadku używania tych pojazdów w związku z ratowaniem życia lub zdrowia ludzkiego. – dotyczy Transportu sanitarnego typu „K”.
branża Medyczna
podbranża przewóz medyczny
kody CPV 60130000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Dolnośląskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Dolnośląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin