Zlecenie 7402973 - Zaprojektowanie i wybudowanie kotłowni gazowej dla budynku...

   
Zamówienie 7402973 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-03-27
przedmiot zlecenia
Zaprojektowanie i wybudowanie kotłowni gazowej dla budynku głównego i poszczególnych pawilonów 1-6 Przedsiębiorstwa Usługowego HOL
TUR Sp. z o.o. z siedzibą w Kołobrzegu:
sporządzenie projektu rozbiórki istniejącego budynku autobusowni lub innego w zależności od umiejscowienia, wraz z uzyskaniem pozwolenia lub przyjęcia zgłoszenia na wykonanie robót rozbiórkowych,
sporządzenie projektu budowlanego i wykonawczego, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiaru robót,
uzyskanie pozwolenia na budowę,
rozebranie istniejącego budynku byłej autobusowni lub innego wedle ustaleń, przygotowanie terenu do posadowienia nowego budynku wraz z jego posadowieniem
wykonanie robót-budowlano-montażowych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej,
wykonanie zagospodarowania i ogrodzenia terenu na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej,
obsługa geodezyjna i geologiczna budowy jeśli jest wymagana, przeprowadzenie wymaganych prób, badań i sprawdzeń, wykonanie dokumentacji powykonawczej, uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.
pełnienie nadzoru autorskiego, koordynacja robót budowlanych.
W ramach zamówienia należy wykonać wszystkie niezbędne opracowania projektowe wraz z koniecznymi opiniami i warunkami technicznymi, uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje oraz zgody niezbędne do zaprojektowania i wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i warunkami umownymi, wybudować zaprojektowany obiekt i zawiadomić Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kołobrzegu w imieniu Zamawiającego o zakończeniu budowy oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie.
2. Szczegółowy zakres zamówienia.
1. Moc grzewcza kotłów: około 1 megawat.
2. Ilość kotłów i wymienników ciepła: minimum 3 z możliwością rozbudowy dla budynku głównego oraz dla każdego pawilonu osobno.
3. Moc kotłów: w zależności od ilości dostosowana do zapotrzebowania na moc grzewczą.
4. Zasilanie gazem ziemnym GZ 50.
5. Wpięcie instalacji w istniejącą sieć grzewczą.
6. Montaż pomp obiegowych.
7. Montaż aparatury zaporowo-odcinającej i kontrolno-pomiarowej dla obiegu.
8. Wyposażenie obiegu w układ pomiarowy zużycia energii cieplnej.
9. Montaż ciepłomierzy ultradźwiękowych.
10. Doprowadzenie powietrza i odprowadzenie spalin na zewnątrz budynku w zależności od rodzaju przyjętych kotłów.
11. Budowa kotłowni w technologii kontenerowej, dopasowanej gabarytami do wymogów projektowanej kotłowni.
3. Dokumentacja projektowa:
1) Dokumentacja projektowa powinna zostać opracowana zgodnie z zakresem zamówienia oraz na zasadach określonych w projekcie umowy i obejmować wykonanie:
a) projektu budowlanego wszystkich wymaganych branż wraz z projektami przyłączy i zagospodarowania terenu - 5 egz. oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (pdf oraz edytowalnej), sporządzony w sposób zgodny z przyjętą i zatwierdzoną koncepcją i innymi ustaleniami.
b) projektów wykonawczych - 3 egz. oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (pdf oraz edytowalnej) dla każdej z branż wraz z projektami: technologii i aranżacji wnętrza,
c) kosztorysu inwestorskiego - 1 egz. oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (pdf oraz formacie właściwym dla używanego do kosztorysowania programu),
d) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych dla zakresu robót objętych przedmiotem umowy - 3 egz. oraz 1 egz. w wersji elektronicznej (edytowalnej oraz pdf),
Opracowana dokumentacja winna być wzajemnie skoordynowana i spójna technicznie oraz kompletna z punktu widzenia całości inwestycji. Projekt Wykonawczy winien zawierać wszelkie szczegóły rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, zestawienia materiałów, rysunki detali, szczegóły połączeń w węzłach itp. stopniu szczegółowości umożliwiającym prawidłowe zrealizowanie robót budowlanych. Projekt musi zawierać szczegóły konstrukcyjne, określać parametry i typy wybranych materiałów urządzeń z podaniem gabarytów urządzeń. Należy przewidzieć luki montażowe dla urządzeń wymagających np. specjalnych otworów montażowych. Projekt musi być skoordynowany we wszystkich ewentualnych branżach, w przypadku elementów instalacyjnych i technologicznych musi zawierać szczegóły tych rozwiązań. Projekt konstrukcyjny musi zostać wykonany w zakresie pełnym, tj. posiadać wszelkie niezbędne obliczenia oraz zestawienia tabelaryczne.
Dokumenty przygotowywane na nośnikach elektronicznych winny zawierać pliki max do 10 MB. Zapis na płycie winien być czytelny (skatalogowany), podzielony na branże oraz pozostałe elementy dokumentacji projektowej. Wersja elektroniczna (pdf) dokumentacji powinna stanowić skan wersji papierowej
(z podpisami, uzgodnieniami, warunkami, itp.). Pliki muszą być posegregowane i czytelnie opisane.
2 ) Uzyskanie mapy sytuacyjno - wysokościowej dla celów projektowych.
Pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia jeśli będzie wymagana, w tym: przygotowanie materiałów o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia: wypełniony wniosek (łącznie z kartą informacyjną przedsięwzięcia i projektem koncepcyjnym) o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgodnie z wymogami ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018r., poz. 2081 z późn. zm.) wraz z opracowaniem raportu o oddziaływaniu planowanego przedsięwzięcia drogowego na środowisko, jeżeli organ wydający decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach nałoży na inwestora obowiązek jego sporządzenia.
3) Wykonanie niezbędnych badań geotechnicznych i dokumentacji geologiczno- inżynierskiej, jeśli taka będzie wymagana.
4) W przypadku kolizji projektowanych robót z istniejącym drzewostanem wykonanie szczegółowej inwentaryzacji zadrzewienia w 3 egz. z wykazem drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia zgodnie z ustawą o ochronie przyrody (Dz. U. z 2018r., poz. 142 z późn. zm.) w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji na ich usunięcie; uzyskanie decyzji Starosty na wycinkę; inwentaryzacja zadrzewienia powinna obejmować:
a) część opisową zawierającą ( jeśli jest wymagana ) charakterystykę zieleni istniejącej oraz zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe) przeznaczonych do wycinki; każde drzewo na swoim pniu winno być opatrzone trwałym numerem inwentaryzacyjnym;
b) część rysunkową zawierającą ( jeśli jest wymagana ) plan sytuacyjny z naniesionymi numerami zinwentaryzowanych drzew oraz zaznaczonymi powierzchniami krzewów przeznaczonych do wycinki.
5) Pozyskanie niezbędnych uzgodnień projektów budowlanych i projektów wykonawczych z użytkownikami i właścicielami infrastruktury technicznej, wraz z rozwiązaniem występujących kolizji, ZUDP oraz innych niezbędnych uzgodnień (w zależności od przyjętych rozwiązań projektowych) w celu uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.
6) Przygotowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę oraz uzyskanie w/w decyzji w imieniu INWESTORA.
7) Zgłoszenie do właściwego organu nadzoru budowlanego, w imieniu Zamawiającego, rozpoczęcia robót oraz ich zakończenia.
4. Wykonanie robót budowlanych.
Roboty budowlane powinny być Wykonanie zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, decyzją pozwolenia na budowę, obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej oraz na zasadach określonych w projekcie umowy z uwzględnieniem:
1) Roboty rozbiórkowe i demontażowe.
Rozbiórka istniejącego budynku wskazanego przez inwestora, demontaż istniejących przyłączy oraz innych elementów małej architektury przeznaczonych do likwidacji musi uwzględniać również koszty związane z załadunkiem (wyładunkiem w przypadku materiałów nadających się do ponownego wykorzystania) oraz transport materiałów pochodzących z rozbiórki w miejsce ich zmagazynowania lub utylizacji. Materiały pochodzące z rozbiórki Wykonawca zobowiązany jest (zgodnie z ustawą z 14 grudnia 2012r. O odpadach - Dz. U. z 2018r., poz. 992 z późn. zm.) przekazać do utylizacji i udokumentować ten fakt Zamawiającemu - przedstawiając w ramach dokumentacji powykonawczej Karty przekazania odpadów. W trakcie trwania realizacji inwestycji Wykonawca zobowiązany jest prowadzić na bieżąco ewidencję wytwarzanych odpadów budowlanych, przy użyciu kart ewidencji. Materiały z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania należy przekazać Zamawiającemu. Materiał winien zostać oczyszczony i ułożony we wskazanym miejscu w sposób usystematyzowany, np.: na paletach. Transport materiałów należy uwzględnić do magazynu na terenie MZZDiOŚ. Decyzje o przydatności materiałów z rozbiórki podejmuje Inspektor Nadzoru oraz Zamawiający.
2) Budowa nowego obiektu kotłowni.
a) Założenia ogólne.
W ramach zadania należy wybudować zgodnie z opracowaną przez Wykonawcę i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją projektową kotłowni zlokalizowaną w nowo wybudowanym pomieszczeniu kontenerowym po odpowiedniej adaptacji - działka nr 6/16 obręb 0008,8 m. Kołobrzeg, działki pawilonów 1-6 nr działek 6/3,6/4,6/5,6/10,6/12 obręb 0008,8 m. Kołobrzeg oraz podłączeniem do mediów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania obiektu. Zamawiający wymaga, aby roboty budowlane były wykonane w sposób powodujący najmniejsze utrudnienia w funkcjonowaniu ruchu drogowego i pieszego. Wykonawca zorganizuje zaplecze budowy na terenie objętym dokumentacją projektową.
Wykonawca będzie zobowiązany do przyjęcia odpowiedzialności od następstw i skutków wynikających z prowadzonej działalności w zakresie:
- organizacji i prowadzenia robót budowlanych,
- zabezpieczenia interesów osób trzecich,
- ochrony środowiska,
- warunków bezpieczeństwa pracy,
- warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego,
- zabezpieczenia robót przed dostępem osób trzecich,
- zabezpieczenia terenu robót od następstw związanych z budową.
Wyroby budowlane, stosowane w trakcie wykonywania robót budowlanych, mają spełniać wymagania polskich przepisów, a wykonawca będzie posiadał dokumenty potwierdzające, że zostały one wprowadzone do obrotu, zgodnie z regulacjami ustawy o wyrobach budowlanych i posiadają wymagane parametry.
3) Wymagania dla pomieszczeń technicznych.
a) Posadzki, ściany, oświetlenie, w tym zabezpieczenie p.poż wykonane zgodnie z obowiązującymi wymogami - budynek kontenerowy.
b) Rozruch technologiczny.
Rozruch technologiczny ma na celu sprawdzenie poprawności działania wszystkich zainstalowanych systemów i urządzeń, ich współpracy oraz zachowania się w sytuacjach ekstremalnych np. pożar i musi być przeprowadzony zgodnie z przygotowaną przez wykonawcę instrukcją rozruchową (wymagane jest uzgodnienie jej z zamawiającym) z udziałem wszystkich stron (Zamawiającego, Użytkownika, Biura projektowego i Wykonawcy), po zakończeniu robót budowlanych i potwierdzeniu gotowości do odbioru. Wykonawca w kosztach rozruchu musi również uwzględnić pracowników obsługi, materiały, sprzęt oraz niezbędne media przez cały okres trwania rozruchu.
Dokumentacja rozruchowa (instrukcja i protokoły z rozruchu, DTR urządzeń), powinna zostać opracowana w 3 egz. w języku polskim.
c) Badania, pomiary, opinie, operaty, instrukcje, szkolenia oraz DTR.
Wykonawca powinien w cenie oferty uwzględnić wszelkie badania w tym:
- Badanie przeprowadzone przez UDT przed wydaniem decyzji zezwalającej na eksploatację zamontowanych urządzeń oraz ich rejestracji jeśli takie będą wymagane,
- Opinie oraz instrukcje (np. instrukcja poż. obiektu, instrukcja rozruchu, instrukcja użytkowania zamontowanych urządzeń i inne),
- Operaty oraz wszelkie dokumenty niezbędne do uzyskania dopuszczenia do użytkowania urządzeń.
- Opracowanie instrukcji p.poż. oraz wyposażenie obiektu w urządzenia p.poż. jeśli takie będą wymagane.
- Przeszkolenie personelu użytkownika z obsługi zainstalowanych systemów oraz urządzeń,
4) Obsługa geodezyjna i geologiczna budowy.
Bieżąca obsługa geodezyjna oraz geologiczna potwierdzająca prawidłowość wykonywanych robót ich zgodność z projektem oraz warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót w zakresie sprawdzenia stopnia zagęszczenia podłoża.
W ramach obsługi geodezyjnej - jeżeli będzie konieczna, należy zapewnić załącznik do mapy powykonawczej zawierający: długości i powierzchnie wykonanych nawierzchni dróg, ciągów pieszych w tym: rodzaj wykonanej nawierzchni i jej ilość w mb i m2 (wyszczególnienie na: powierzchnię jezdni, zjazdów, ciągu pieszego, terenów zielonych) oraz średnicę i długość, rodzaj materiału wykonanych instalacji (przyłączy) długości i przekroje kabli, ilości i typy opraw oświetleniowych, rodzaje i ilości słupów, długość ogrodzenia i innych elementów zagospodarowania terenu niezbędnych do sporządzenia dokumentów OT. Załącznik powinien być sporządzony przez Wykonawcę (Kierownika Budowy) i potwierdzony przez uprawnionego geodetę.
5) Dokumentacja powykonawcza.
Dokumentacja powykonawcza: mapa sytuacyjna powykonawcza wersja papierowa + zapis elektroniczny w formacie umożliwiającym odczytanie, dokumentacja projektowa z naniesionymi poprawkami, badania, aprobaty, opinie, Dziennik Budowy oraz oświadczenie Kierownika Budowy. Kompletną dokumentację powykonawczą Wykonawca przedłoży Zamawiającemu w 3 egzemplarzach + wersja elektroniczna najpóźniej na dzień przed odbiorem końcowym zadania.
Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania wszystkich załączników umożliwiających złożenie zawiadomienia właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i przedłożenia ich najpóźniej w dniu odbioru końcowego robót.
6) Pozwolenie na użytkowanie.
Uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie i innych niezbędnych pozwoleń, jeśli takie będą konieczne oraz przekazanie Zamawiającemu obiektu do użytkowania po uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie.
W cenie zamówienia wykonawca uwzględni dozór i zabezpieczenie obiektu do czasu jego przekazania i przejęcia przez Użytkownika oraz koszty wszelkich prac porządkowych w tym sprzątanie obiektu przed jego przekazaniem. Przekazywany obiekt ma być w pełni wyposażony i czysty.
7) Nadzór autorski.
Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych prowadzonych w oparciu o dokumentację projektową. W ramach nadzoru autor projektu zobowiązany jest m.in. do:
a) Stwierdzenia, w toku wykonywania robót budowlanych, zgodności wykonania robót budowlanych z rozwiązaniami technicznymi, materiałowymi i użytkowymi, określonymi dokumentacją projektową, przepisami techniczno- budowlanymi oraz Polskimi Normami,
b) Udzielenia wyjaśnień odnośnie wątpliwości dotyczących projektu budowlanego powstałych w toku wykonywania robót budowlanych,
c) Uzgadniania i oceny zasadności wprowadzania ewentualnych zamiennych rozwiązań projektowych, materiałów lub urządzeń w stosunku do przewidzianych w projekcie, a zgłaszanych przez Inwestora lub Wykonawcę robót w toku prowadzonych prac,
d) Bieżącego sporządzania rysunków oraz opisów dotyczących zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego,
e) Udziału w naradach, spotkaniach i czynnościach związanych z odbiorem częściowym, rozruchem i odbiorem końcowym.
IV. Uwagi:
1. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania zgody poszczególnych Zarządców Dróg na prowadzenie robót w ewentualnych pasach drogowych oraz jeśli będzie to konieczne na transport materiałów ponadnormatywnych po drogach z ograniczeniem tonażowym. Koszty zajęcia pasów drogowych, zmian organizacji ruchu, projektów organizacji ruchu oraz innych zgód Wykonawca uwzględni w cenie oferty.
2. W trakcie realizacji robót Wykonawca będzie dbać o prawidłowość oznakowania przez cały czas realizacji robót oraz zapewni warunki bezpieczeństwa. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren budowy oraz teren przyległy i przekazać go Zamawiającemu w dniu odbioru.
3. Za ustalenie ilości robót oraz za sposób przeprowadzenia na tej podstawie kalkulacji wynagrodzenia ryczałtowego odpowiada wyłącznie Wykonawca. Wykonawca jest zobowiązany do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do wykonania prawidłowej wyceny zamówienia.
4. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia wskazywać będzie na konkretne produkty i/lub materiały z podaniem nazwy producenta oznacza to, że Zamawiający oczekuje zaproponowania rozwiązań o parametrach technicznych równoważnych, tj. nie gorszych niż parametry jakimi charakteryzuje się opisany produkt i/lub materiał.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
a) w zakresie robót ogólnobudowlanych,
b) roboty w zakresie instalacji elektrycznych, sanitarnych i instalacyjnych,
z wyłączeniem kadry kierowniczej, inżynierów oraz pracowników administracji. Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy pracowników.
Wykonawca musi przedstawić co najmniej dwa udokumentowane przykłady zrealizaowanych przez siebie inwestycji w zakresie montażu pieców gazowych o mocy 0,5 -1 megawat.
6. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu pisemne oświadczenie potwierdzające spełnienie wymogu, o którym mowa w pkt 5 w przeciągu 10 dni licząc od dnia podpisania umowy.
7. W trakcie realizacji umowy Zamawiający ma prawo zażądać od Wykonawcy przedstawienia dokumentacji świadczącej o zatrudnieniu osób na podstawie umowy o pracę, wraz z dowodami potwierdzającymi odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne oraz ewidencją czasu pracy, natomiast Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni przedstawić je Zamawiającemu. Przedstawiona dokumentacja i dowody winny być zanonimizowane w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji.
V. Wizja lokalna terenu budowy.
Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy i jego otoczenia, a także zdobył na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkie dodatkowe informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej poniesie Wykonawca.
Obmiary, wymiary należy zweryfikować w trakcie wizji lokalnej na miejscu na terenie obiektu.
Zamawiający będzie żądał przekazania konserwacji kotłowni w okresie gwarancyjnym firmie z którą ma podpisaną umowę na konserwację lub podpisania umowy konserwacji kotłowni przez Wykonawcę kotłowni z w/w firmą, bez utraty gwarancji.
branża Ciepłownictwo i gaz, Projektowanie
podbranża kotłownie, projekt ciepłownictwo i gaz
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Zachodniopomorskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Zachodniopomorskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin