Zlecenie 7511460 - Zapytanie ofertowe NR 02/BON/KG/2020 dotyczące nabycia...

   
Zamówienie 7511460 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-06-01
przedmiot zlecenia
Zapytanie ofertowe NR 02/BON/KG/2020 dotyczące nabycia usługi badawczej polegającej na opracowaniu metody wytwarzania innowacyjnej
plastycznej kompozycji o poprawionej stabilności w opakowaniu w oparciu o piasek dostarczony przez Zamawiającego o wytypowanej wielkości ziaren. Zamówienie będzie współfinansowane w ramach Działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw”, Poddziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP” w ramach II osi priorytetowej: „Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020

Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie usługi badawczo – rozwojowej polegającej na wykonaniu prac badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie metody wytwarzania innowacyjnej plastycznej kompozycji o poprawionej stabilności w opakowaniu, opartej na piasku dostarczonym przez Zamawiającego i odpowiednio dobranym spoiwie.
Usługa składa się z trzech zadań:
1. Prace wstępne;
2. Włączenie do procesu opracowania produktu (technologii) użytkownika końcowego (użytkowników końcowych);
3. Próby wytwarzania plastycznej kompozycji w skali wielkolaboratoryjnej (ok. 20 kg).

Maksymalny czas realizacji wszystkich zadań: 15 miesięcy. Cel zamówienia Celem zamówienia jest opracowanie metody wytwarzania innowacyjnej (innowacja min. krajowa) plastycznej kompozycji o poprawionej stabilności w opakowaniu opartej na piasku dostarczonym przez Zamawiającego i odpowiednio dobranym spoiwie.

Wynikiem przedmiotowych prac będzie innowacja produktowa (innowacyjna plastyczna kompozycja o poprawionej stabilności w opakowaniu oparta na piasku dostarczonym przez Zamawiającego i odpowiednio dobranym spoiwie) gotowa do wdrożenia przez Zamawiającego. Innowacja produktowa powinna być unikalna co najmniej w skali Polski.

Cechy innowacyjnego produktu:
• Penetracja usypanego materiału w granicach od 250 do 350
• Kąt zwilżania w granicach 90 – 130
• Gęstość nasypowa w granicach od 0,8 do 1,3 g/cm3

Dzięki realizacji niniejszego zamówienia Wnioskodawca (firma Karol Głowa) będzie w stanie wdrożyć nowy innowacyjny produkt, co pozwoli na dywersyfikację dotychczasowej działalności oraz wzrost konkurencyjności firmy, przejawiający się m.in. we wzroście przychodów.

Zamówienie wskazane w niniejszym zapytaniu ofertowym będzie realizowane pod warunkiem podpisania przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu, o którym mowa w pkt. A.1 Zapytania Ofertowego dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP” II osi priorytetowej: „Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020.

Ilekroć w niniejszym dokumencie jest mowa o zapytaniu ofertowym, należy przez to rozumieć Zapytanie Ofertowe NR 02/BON/KG/2020 (załączone do niniejszego ogłoszenia). Przedmiot zamówienia Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie usługi badawczo – rozwojowej polegającej na wykonaniu prac badawczo-rozwojowych mających na celu opracowanie metody wytwarzania innowacyjnej plastycznej kompozycji o poprawionej stabilności w opakowaniu opartej na piasku dostarczonym przez Zamawiającego i odpowiednio dobranym spoiwie, w skład których wchodzą:

1) Prace wstępne mające za zadanie opracowanie w skali laboratoryjnej składu oraz metody wytwarzania plastycznej kompozycji. W ramach wspomnianych prac przeprowadzony zostanie dobór wielkości ziaren piasku, określenie rodzaju oraz ilości spoiwa oraz substancji pomocniczych np. pigmenty, substancje plastyfikujące oraz poprawiające stabilność w opakowaniu. Przewiduje się również przeprowadzenie badań mających za zadanie określenie wybranych właściwości fizycznych wytwarzanych kompozycji takich jak konsystencja (penetracja usypanego materiału), kąt zwilżania, gęstość nasypowa oraz gęstość nasypowa z usadem.
W odróżnieniu od obecnych na rynku produktów opracowana innowacyjna plastyczna kompozycja powinna charakteryzować się dobrą stabilnością w opakowaniu oraz podczas urabiania. Poprzez dobrą stabilność należy rozumieć brak niekorzystnych zmian zapachu oraz konsystencji podczas przechowywania oraz zminimalizowanie niekorzystnego zjawiska pozostawiania tłustych lub lepiących się śladów na rękach i ubraniu podczas urabiania.
Przewiduje się, że w toku przeprowadzonych prac zostanie opracowana w skali laboratoryjnej technologia wytwarzania plastycznej kompozycji o poprawionej stabilności w opakowaniu.

2) Włączenie do procesu opracowania produktu (technologii) użytkownika końcowego .
W ramach prac Wykonawca wykona testy w warunkach rzeczywistych przy udziale wybranych użytkowników końcowych (odbiorców rynkowych opracowywanej kompozycji) mających za zadanie potwierdzenie walorów użytkowych plastycznej kompozycji. Organoleptycznej ocenie przez użytkowników końcowych będą poddane wytypowane właściwości. Zakłada się, że ocenie zostaną poddane np. następujące parametry: zapach, konsystencja i jej zmiana w czasie, urabialność i jej zmiana w czasie, brudzenie rąk. Testy te pozwolą na potwierdzenie skuteczności działania opracowanej plastycznej kompozycji. W ramach etapu przewiduje się prace w zakresie dopracowania kompozycji (jeśli okaże się to niezbędne w wyniku przeprowadzonych testów).

3) W następnym etapie prac przewiduje się wykonanie prób wytwarzania plastycznej kompozycji w ilości ok. 20 kg według optymalnej receptury i metodyki wytypowanej w wyniku realizacji prac wstępnych i szczegółowe przebadanie właściwości w celu sprawdzenia, czy uzyskane wyniki pokrywają się z wynikami uzyskanymi dla kompozycji wytworzonej według tej samej receptury i metodyki w skali laboratoryjnej. Z uwagi na zmianę skali procesu wytwarzania kompozycji zakłada się możliwość wystąpienia niewielkich różnic we właściwościach kompozycji. W oparciu o uzyskane dane zostanie opracowana dokumentacja zawierająca instrukcję technologiczną oraz specyfikację jakościową wyrobu umożliwiająca w przyszłości wdrożenie do produkcji przez Zamawiającego innowacyjnej plastycznej kompozycji.

Wszystkie informacje dotyczące zamówienia oraz zasad prowadzenia postępowania znajdują się w załączonym dokumencie:
Zapytanie Ofertowe NR 02/BON/KG/2020.
branża Laboratoria
podbranża usługi laboratoryjne
kody CPV 73000000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji cała Polska
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Małopolskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin