Zlecenie 6964463 - Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia „Pracownik...

   
Zamówienie 6964463 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2019-08-16
przedmiot zlecenia
Zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia „Pracownik biurowy” dla 5 osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pra
cy w Gdyni. Zamawiający zastrzega, że nie gwarantuje, iż szacowana liczba osób, o której mowa wyżej, będzie skierowana na szkolenie. Ilość osób kierowanych na szkolenie zależy bowiem od gotowości bezrobotnych do podjęcia szkolenia, na co Zamawiający nie ma wpływu, a zatem ilość osób skierowanych na szkolenie może być mniejsza. Szkolenie realizowane jest w ramach projektu „30+ wypłyń na szerokie wody kariery. Gdynia i Sopot (II)” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni w partnerstwie z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 5 Zatrudnienie, Działanie 5.2 Aktywizacja zawodowa, Poddziałanie 5.2.1. Aktywizacja zawodowa – mechanizm ZIT, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
3. Celem szkolenia jest: a. przygotowanie uczestników szkolenia do wykonywania prac biurowych, b. poszerzenie wiedzy z obsługi komputera oraz uzyskanie certyfikatu ECDL PTI BASE (podstawa pracy z komputerem, podstawa pracy w sieci, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne).
4. Fakt nabycia umiejętności/kompetencji będzie weryfikowany przez Wykonawcę (Instytucję szkoleniową) poprzez realizację następujących etapów: I ETAP – Zakres – zdefiniowanie grupy docelowej. Grupę docelową stanowią osoby bezrobotne w wieku 30 lat i więcej, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni należące do co najmniej jednej z poniższych grup: kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej,
osoby o niskich kwalifikacjach, osoby długotrwale bezrobotne, osoby z niepełnosprawnościami mężczyźni w wieku 30-49, nienależący do żadnej z grup wymienionych powyżej.
II ETAP – Wzorzec – zdefiniowanie efektów uczenia się, które osiągną uczestnicy w wyniku przeprowadzonego szkolenia. Cele szkolenia ujęte w kategoriach efektów uczenia się: a. z uwzględnieniem wiedzy: zdobycie niezbędnej wiedzy na temat redagowania pism i listów, pisania raportów oraz organizacji i zarządzania pracą w biurze, obiegu dokumentów, praktycznej nauki obsługi urządzeń biurowych i fakturowania, zdobycie niezbędnej wiedzy na temat obsługi klienta – komunikacji, skuteczności przekazu, zdobycie wiedzy na temat podstaw marketingu, zdobycie podstawowej wiedzę z zakresu obsługi komputera. b. z uwzględnieniem umiejętności: nabycie umiejętność pracy w biurze i obsługę klienta, nabycie umiwjętności z zakresu podstawowych działań reklamowych, promocyjnych i marketingowych w firmie, nabycie umiejętności obsługi komputera w zakresie podstawy pracy z komputerem, podstawy pracy w sieci, przetwarzanie tekstów, arkuszy kalkulacyjnych. c. z uwzględnieniem kompetencji społecznych: nabycie umiejętności tworzenia i utrzymywania z innymi osobami pożądanych relacji w środowisku pracy, kierując się zasadami etyki (np. dbałość o wysoką kulturę osobistą w kontaktach z potencjalnymi klientami firmy), nabycie umiejętności kreatywnego myślenia w podejmowaniu rozwiązań ułatwiających pracę.
III ETAP – Ocena – przeprowadzenie weryfikacji na podstawie opracowanych kryteriów oceny po zakończeniu szkolenia. Wykonawca po zakończeniu szkolenia winien przeprowadzić egzamin z części teoretycznej i praktycznej szkolenia. Z przeprowadzonego egzaminu Wykonawca sporządzi protokół i przedłoży go Zamawiającemu.
IV ETAP – Porównanie – porównanie uzyskanych wyników etapu III (ocena) z przyjętymi wymaganiami (określonymi na etapie II) po zakończeniu szkolenia. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca na podstawie otrzymanych wyników egzaminu przeprowadzi analizę porównawczą dającą podstawę do stwierdzenia uzyskanych efektów uczenia się dla każdej ze skierowanych przez Zamawiającego osób.
5. Program szkolenia powinien obejmować co najmniej 176 godzin zegarowych i musi być zgodny z przedmiotem zamówienia: a. moduł I: pracownik biurowy - 40 godzin, redagowanie pism i listów, pisanie raportów, organizacja i zarządzanie pracą w biurze, komunikacja w biurze, technika biurowa: obieg dokumentów w firmie, praktyczna nauka obsługi urządzeń biurowych, m.in. telefaksy, skanery, drukarki, kserokopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, bindownice i inne sposoby oprawy dokumentów,
fakturowanie. b. moduł II: marketing – 32 h istota marketingu, marketing internetowy, branding – generator większej sprzedaży, copywriting, popularne narzędzia marketingowe, komunikacja marketingowa w mediach społecznościowych, c. moduł III: obsługa klienta – 16 h zasady obsługi klienta, komunikacja niewerbalna, skuteczność przekazu, techniki radzenia sobie z zastrzeżeniami klienta, rozmowa telefoniczna z klientem, postępowanie z trudnym klientem, asertywność w procesie obsługi klienta, radzenie sobie z emocjami i stresem, d. moduł IV: obsługa komputera zakończona egzaminem ECDL PTI BASE (podstawa pracy z komputerem, podstawa pracy w sieci, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne) – 88 godzin.
W godzinach tych należy ująć wszystkie zaplanowane egzaminy, w tym egzamin ECDL PTI BASE. Egzaminy muszą się odbyć w czasie trwania szkolenia i nie mogą zwiększyć ilości godzin szkolenia.
Uwaga !!! W przypadku, jeżeli program szkolenia zawarty w ofercie Wykonawcy będzie zawierał inne zagadnienia lub zostaną pominięte lub dodane nowe zagadnienia, oferta taka zostanie odrzucona przez Zamawiającego jako niezgodna z przedmiotem zamówienia.
6. Kandydaci na szkolenie zostaną wskazani przez Zamawiającego.
7. Miejsce szkolenia – Trójmiasto / Rumia / Reda / Wejherowo.
8. Termin szkolenia: 01.10.2019 r. – 30.10.2019 r.
9. Zajęcia muszą odbywać się w godzinach między 08:00 - 18:00.
10. Czas trwania szkolenia: szkolenie musi zostać zrealizowane w ciągu 22 dni, (szkolenie nie może odbywać się w soboty, niedziele oraz święta), po 8 godzin zegarowych dziennie, (za godzinę zegarową uznaje się 45 minut zajęć edukacyjnych i 15 minut przerwy). Dzień szkolenia nie może kończyć się przerwą. Plan nauczania musi obejmować przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu.
11. Egzamin ECDL PTI BASE musi zostać przeprowadzony przez egzaminatora posiadającego aktualną umowę z ECDL Polska.
12. Egzamin ECDL PTI BASE musi zostać przeprowadzony w Laboratorium mieszczącym
się na terenie Trójmiasta / Rumi / Redy / Wejherowa, posiadającym aktualną akredytację ECDL.
13. Wykonawca w trakcie trwania szkolenia winien zapewnić uczestnikom szkolenia bezpieczne i higieniczne warunki pracy oraz nauki.
14. Lokal, w którym realizowane będą zajęcia szkoleniowe winien być bezwzględnie dostosowany do prowadzenia zajęć dla grupy min. 5 - osobowej tj. powinien być przestronny i dobrze oświetlony oraz posiadać pomieszczenie sanitarne (tj. WC, umywalka z dostępem do ciepłej i zimnej wody) i wydzieloną część socjalną. Dodatkowo musi być wyposażony w pomoce dydaktyczne umożliwiające prawidłową realizację szkolenia, tj. między innymi w sprzęt audiowizualny: tablicę suchościeralną i/lub flipchart z zapasem kartek i/lub projektor z ekranem projekcyjnym.
15. Uczestnik szkolenia musi mieć dostęp do wszelkich środków czystości tj. papier toaletowy, mydło do rąk, ręczniki papierowe lub suszarka do rąk.
16. Szkolenie bez wyżywienia. Wykonawca ma obowiązek zapewnić każdemu uczestnikowi szkolenia stały dostęp do cateringu w postaci drobnego poczęstunku tj. kawy, herbaty, zimnych napojów, cukru, mleka, cytryny oraz drobnych ciasteczek.
17. Wykonawca musi dla każdego uczestnika szkolenia zabezpieczyć miejsce siedzące, tj. stolik/ławkę z krzesłem, umożliwiające swobodne sporządzanie notatek. 18. W trakcie realizacji zajęć przy komputerze Wykonawca musi zabezpieczyć indywidualny dostęp do zestawu komputerowego, zawierającego oprogramowanie adekwatne do programu szkolenia, gwarantującego efektywną i sprawną pracę dla każdego uczestnika szkolenia. Uczestnik szkolenia powinien mieć możliwość wydruku opracowanego w trakcie szkolenia materiału.
19. Wykonawca w dniu rozpoczęcia szkolenia jest zobowiązany zapoznać uczestników z jego szczegółowym programem.
20. Wykonawca w dniu rozpoczęcia szkolenia jest zobowiązany przekazać uczestnikom harmonogram realizowanych zajęć.
21. Każdy uczestnik szkolenia musi otrzymać na własność materiały dydaktyczne w postaci: - skrypty i/lub książki o tematyce zgodnej z przedmiotem zamówienia zapewnione w dniu rozpoczęcia szkolenia.
22. W dniu rozpoczęcia szkolenia każdy uczestnik musi otrzymać na własność niżej wymienione materiały biurowe: a. teczka kartonowa z gumką – format A4, b. notes - format A4, min. 50 kartek, c. długopis, d. ołówek automatyczny z gumką do ścierania.
23. Materiały dydaktyczne przekazywane nieodpłatnie każdemu uczestnikowi szkolenia muszą być oznakowane na pierwszej stronie zgodnie z załącznikiem nr 12 – dla
uczestników szkolenia kierowanych w ramach projektu „30+ wypłyń na szerokie wody kariery. Gdynia i Sopot (II)”
24. Wszelkie materiały biurowe i dydaktyczne muszą być nowe, nieużywane, adekwatne do treści szkolenia z obowiązującym stanem prawnym oraz dobre jakościowo.
25. Odbiór materiałów biurowych, dydaktycznych musi być potwierdzony podpisem przez każdego uczestnika.
26. Szkolenie winno zakończyć się wydaniem uczestnikowi: a. zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego jego ukończenie i uzyskanie kompetencji (wzór stanowi załącznik nr 9 do ogłoszenia o zamówieniu), który zawiera: numer z rejestru wydanych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia i uzyskanie kompetencji, imię i nazwisko oraz numer PESEL uczestnika szkolenia, a w przypadku cudzoziemca nr dokumentu stwierdzającego tożsamość, nazwę instytucji szkoleniowej przeprowadzającej szkolenie, formę i nazwę szkolenia, okres trwania szkolenia, miejsce i datę wydania zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskanie umiejętności/kompetencji, tematy i wymiar godzin zajęć edukacyjnych, opis uzyskanych efektów uczenia się w odniesieniu do wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych, podpis osoby upoważnionej przez instytucję szkoleniową przeprowadzającą szkolenie. b. Certyfikatu ECDL PTI BASE.
Zaświadczenie musi być oznaczone : znakiem Unia Europejska, znakiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, znakiem Funduszy Europejskich, informacją o projekcie w ramach którego przeprowadzone będzie szkolenie: „30+ wypłyń na szerokie wody kariery. Gdynia i Sopot (II)” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni w partnerstwie z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 5 Zatrudnienie, Działanie 5.2 Aktywizacja zawodowa, Poddziałanie 5.2.1. Aktywizacja zawodowa – mechanizm ZIT, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wzory z właściwymi oznaczeniami dla RPO WP 2014-2020 są dostępne na stronie internetowej www.rpo.pomorskie.eu.
27. Odbiór zaświadczenia lub innego dokumentu potwierdzającego jego ukończenie i uzyskanie kompetencji musi być potwierdzony podpisem przez uczestnika szkolenia, którego ten dokument dotyczy.
28. Kserokopie certyfikatów ECDL PTI BASE muszą być potwierdzone za zgodność z
oryginałem przez Wykonawcę zamówienia i przekazane do Zamawiającego w terminie do 5 dni roboczych od dnia ich otrzymania od instytucji wydającej certyfikat.
29. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia ankiety wśród uczestników szkolenia, zgodnej ze wzorem załączonym do umowy. 30. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania kopii ww. ankiet, potwierdzonych za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę zamówienia do Zamawiającego w terminie do 5 dni roboczych od zakończenia szkolenia.
31. Wykonawca będzie prowadził nadzór wewnętrzny nad szkoleniem, służący podnoszeniu jakości prowadzonego szkolenia.
32. Wykonawca ma obowiązek, najpóźniej na dzień roboczy przed podpisaniem umowy w sprawie przeprowadzenia szkolenia, dostarczyć: a. ostateczny harmonogram szkolenia sporządzony wg załącznika nr 11 stanowiącego wzór do ogłoszenia o zamówieniu. Harmonogram ten po zaakceptowaniu przez Zamawiającego stanowić będzie załącznik do umowy w sprawie przeprowadzenia szkolenia, b. wzór ankiety dla uczestników szkolenia, który stanowić będzie załącznik do umowy w sprawie przeprowadzenia szkolenia. c. wzór certyfikatu ECDL PTI BASE, który stanowić będzie załącznik do umowy w sprawie przeprowadzenia szkolenia.
branża Edukacja, szkolenia
podbranża szkolenia zawodowe
kody CPV 80500000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Pomorskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Pomorskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin