Zlecenie 7166261 - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA: Realizacja prac badawczo-rozwojowych...

   
Zamówienie 7166261 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2019-11-18
przedmiot zlecenia
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA: Realizacja prac badawczo-rozwojowych w ramach projektu: „Bezpieczeństwo, integralność, prywatność, zaufanie,
niezmienność danych oraz ekonomia maszyn w rozproszonych zasobach energetycznych i elektromobilności” planowanego do złożenia w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”.

Przedmiotem zapytania ofertowego jest zakup prac badawczo-rozwojowych w ramach projektu "Bezpieczeństwo, integralność, prywatność, zaufanie, niezmienność danych oraz ekonomia maszyn w rozproszonych zasobach energetycznych i elektromobilności" planowanego do złożenia w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Zakres prac badawczych obejmuje:
Etap nr 1:
1.1. Analizę stanu technologii w zakresie możliwości stosowania DLT w zastosowaniu w energetyce i elektromobilności.
1.2. Analizę bezpieczeństwa technologii DLT
Etap nr 2:
2.1. Dowód poprawności koncepcji Cel zamówienia Celem zamówienia jest zakup prac badawczo-rozwojowych w ramach projektu "Bezpieczeństwo, integralność, prywatność, zaufanie, niezmienność danych oraz ekonomia maszyn w rozproszonych zasobach energetycznych i elektromobilności" planowanego do złożenia w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Przedmiot zamówienia Etap I
Przedmiot zamówienia:
1.1. Analiza stanu technologii w zakresie możliwości stosowania DLT w zastosowaniu w energetyce i elektromobilności.
Analiza stanu rzeczy i trendów w zakresie technologii DLT, obliczeń rozproszonych (taki jak quorum-based computing) i trusted computing (TC), w szczególności technologii związanych z IOTA (np. Tangle, Troika, Qubic), Ethereum (np. PoA permissioned blockchain), ekosystemem Hyperledger (np. Fabric), Lisk, Cardano i innych, a także bardziej ogólnych technologii jak rozwiązania warstwy drugiej (second-layer solutions) i wyższych, bezpieczne przechowywanie i komunikacja off-chain, sidechains, wyrocznie (oracles, w sensie udostępniania danych zewnętrznych do DLT), commit logs, sprzętowe portfele i inne. Celem analizy jest konfrontacja funkcjonalnych i niefunkcjonalnych wymagań biznesowych związanych z opracowywanym w projekcie produktem z możliwościami i ograniczeniami ww. technologii, a także weryfikacja zbieżności trendów rozwoju tych technologii ze strategicznymi planami biznesowymi.
1.2. Analiza bezpieczeństwa technologii DLT
Analiza potencjalnych zagrożeń technologicznych związanych z przechowywaniem danych na DLT, zarówno prywatnych jak i publicznych. W szczególności:
- analiza ochrony prywatności danych i prawa do zapominania,
- analiza bezpieczeństwa mechanizmów konsensusu (PoW, Tangle PoW, PoA, BFT),
- analiza odporności na uszkodzenia,
- analiza skalowalności rozwiązań,
- analiza cyberbezpieczeństwa: np. możliwości ataków MITM, ataków kolizyjnych, np. na algorytmy Curl i Troika, które stanowią rdzeń technologii IOTA Tangle.
Rezultat działań:
1.1. Raport z opisem stanu rzeczy, wynikami analizy bezpieczeństwa oraz opisem koncepcji wykorzystania technologii.

Etap II
Przedmiot zamówienia:
2.1. Dowód poprawności koncepcji
Wykonanie dowodu poprawności koncepcji (proof of concept) technologii zdefiniowanych w Etapie 1 poprzez podłączenie wybranych klas DER i innych urządzeń z DLT, pozwalając na monitoring i kontrolę ich zachowania. Dowód musi być działającą implementacją. Implementacja powinna wykorzystywać prototypowy sprzęt pozwalający na sprzętową integrację z DLT oraz umożliwiać zdecentralizowane zarządzanie energią oparte na smartkontraktach i wymianę wartości między urządzeniami a użytkownikami.
2.1.1. Panele fotowoltaiczne z falownikami
2.1.2. Lokalne magazyny energii
2.1.3. Inteligentny licznik energii elektrycznej
2.1.4. Nieinteligentne odbiorniki energii
Rezultat działań:
2.1. Prototypowy kod źródłowy proof of concept demonstrujący sposób integracji wymienionych klas urządzeń z infrastrukturą DLT.
branża Laboratoria
podbranża usługi laboratoryjne
kody CPV 73100000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji cała Polska
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Pomorskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin