Przetarg 7611256 - Renowacja zabytkowej kaplicy grobowej rodziny Lange w...

   
Analizuj Zamówienie 7611256 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2020-07-27
przedmiot ogłoszenia
Renowacja zabytkowej kaplicy grobowej rodziny Lange w miejscowości Rybno Wielkie
Numer referencyjny: ZP.271.5.2020

1. Rodzaj z
amówienia: roboty budowlane
2. Klasyfikacja – Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45262690-4 – Remont starych budynków
3. Przedmiotem zamówienia jest renowacja zabytkowej kaplicy grobowej rodziny Lange w miejscowości Rybno Wielkie, dz. nr 88/4, jedn. ewid. 300304-2 Kiszkowo, obręb ewid. 0014 Rybno Wielkie, gmina Kiszkowo, powiat gnieźnieński poprzez wykonanie prac zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych przy zachowaniu szczególnej ostrożności przy wykonywaniu prac naprawczych z zachowaniem starych budynków obiektu (tynków – boni, gzymsów, filarów, itd.). Całość prac wykonać należy pod nadzorem inspektora nadzoru i wojewódzkiego konserwatora zabytków.
4. Planowana renowacja kaplicy grobowej jest wpisana do rejestru zabytków pod numerem 2638/A z dnia 16 marca 1998 roku.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
Dokumentacji projektowej:
Projekcie architektoniczno-budowlanym
Kosztorysach inwestorskich/przedmiarach robót
Projekcie zagospodarowania terenu-mapa
Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót
Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, której częścią jest opis przedmiotu zamówienia
wzorze umowy – załącznik nr 5
6. Zakres prac obejmuje:
a) prace wewnętrzne do wykonania:
wykonanie badań polichromii
zdjęcie zmurszałego tynku wapiennego na ścianach i kopule
wykonanie tynku wapiennego Baumit bayosan (tynk renowacyjny)
naprawa względnie wymiana posadzki z płytek kamienia łupanego
b) prace zewnętrzne do wykonania:
zdjęcie zmurszałego tynku wapiennego, który odspaja się od ścian i uzupełnienie nowym, połączenie nowego tynku z istniejącym przecierką wapienną,
wykonanie tynku wapiennego Baumit bayosan (tynk renowacyjny),
wykonanie przecierki wapiennej na całej powierzchni,
oczyszczenie i uzupełnienie spękanych spoin kopuły,
oczyszczenie cokołu – spoin betonowych i powierzchni kamiennych,
wykłucie spoin betonowych,
wykonanie spoin wapiennych cokołu
uzupełnienie brakujących cegieł w ścianach i gzymsach
otynkowanie gzymsów tynkiem wapiennym
wstawienie brakujących cegieł w ścianach. Przemurowanie i uzupełnienie cegieł w gzymsie,
otynkowanie gzymsu profilem ciągnionym
wykonanie brakującego stopnia betonowego przy wejściu
wykonanie dachu i kopuły z blachy miedzianej względnie z blachy cynkowej lub blachy cynkowo-tytanowej, złącza poziome leżące, pionowe stojące
oszklenie ram okiennych szkłem bezpiecznym
oczyszczenie, zabezpieczanie i naprawienie istniejących rzeźb na kopule
odsłonięcie cokołu budynku
wykonanie instalacji przeciwwilgociowej fundamentów z powłoki bitumicznej
6.1 Prace muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami technicznymi i aktualną wiedzą techniczną oraz na warunkach określonych w umowie
6.2 W zakresie obowiązujących przepisów materiały i urządzenia powinny być oznaczone znakiem bezpieczeństwa. Zamawiający ma prawo żądać sprawdzenia jakości materiałów używanych do wykonania prac, jak również przedstawienia wyników tych badań.
6.3 Roboty budowlano-montażowe należy wykonać przy zastosowaniu obowiązujących
w tej materii przepisów Prawa budowlanego, Norm Polskich, norm technicznych, przepisów sanitarnych, BHP, pożarowych i aktualnej wiedzy technicznej oraz Szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla każdego rodzaju prac
6.4 Przed przystąpieniem do realizacji robót (zakup, montaż) Wykonawca każdorazowo uzgodni z Zamawiającym i Projektantem rodzaj przewidywanych do wbudowania materiałów.
6.5 Jeżeli w dokumentacji budowlano-wykonawczej oraz kosztorysach ofertowych wskazany został znak towarowy materiału, firma, patent lub pochodzenie oznacza to jedynie kryteria, które należy spełnić i związane jest to z określeniem cech budowlanych, dostaw lub usług będących przedmiotem zamówienia. Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny, inny materiał spełniający wymogi techniczne i estetyczne wskazanego. Materiał równoważny musi posiadać właściwości użytkowe zgodne z wymogami określonymi w Polskich Normach przenoszących normy europejskie lub normach innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest wykazać, że oferowane przez niego materiały i roboty budowlane spełniają wymagania zawarte w dokumentacji. Przed zastosowaniem materiałów równoważnych Wykonawca musi wszelkie zmiany uzgodnić z Zamawiającym i Projektantem. Każdy równoważny materiał musi spełniać co najmniej parametry wskazane w projekcie budowlano wykonawczym, który będzie realizowany. Wykonawca zobowiązany jest przygotować tabelę równoważności dla każdego materiału zamiennego, która zostanie zaakceptowana między innymi przez Projektanta, Inspektora nadzoru oraz Zamawiającego – Inwestora.
6.6 Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
6.7 W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
7.1 Zamawiający na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę, w okresie realizacji zamówienia, na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności polegające na faktycznym wykonaniu robót budowlanych objętych zakresem zamówienia, tj.: roboty budowlane, wykonywane przez pracowników wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r. poz. 1502, z późn. zm.), z wyłączeniem pracowników pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie na podstawie przepisów prawa budowlanego.
7.2 Wykonawca, w terminie 10 dni od zawarcia umowy, przedkłada Zamawiającemu wykaz pracowników, którzy wykonywać będą czynności określone przez Zamawiającego, wykaz zawiera:
a) liczbę pracowników wykonujących określony rodzaj czynności,
b) rodzaj wykonywanych przez nich czynności,
c) okres, w którym planowane jest wykonywanie pracy przez tych pracowników
d) wymiary etatów, na których zatrudnieni są pracownicy.
7.3 W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt 7.1. czynności.
Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów
i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
7.4 W trakcie realizacji zamówienia, na każde wezwanie Zamawiającego w terminie 3 dni Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę nie mniej niż dwóch osób wykonujących wskazane w punkcie 7.1. czynności w trakcie realizacji zamówienia:
- oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę nie mniej niż dwóch osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy;
7.5 Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 7.1 czynności zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w postanowieniach umowy – zał. Nr 5. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 7.1 czynności.
7.5 W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
8. Zamawiający uznaje, że wykonawca przeanalizuje zakres robót wynikający z dokumentacji, projektu – planu zagospodarowania działki nr 88/4, obręb Rybno Wielkie, gm. Kiszkowo, przedmiaru robót, wizji terenowej i ewentualne prace dodatkowe konieczne uwzględni w cenie ofertowej która stanowi wynagrodzenie ryczałtowe.
9. Wykonawca udziela obligatoryjnej gwarancji 36 miesięcy na przedmiot zamówienia pod rygorem odrzucenia oferty, gwarancja obligatoryjna nie podlega punktacji. Gwarancji dodatkowej wykonawca może udzielić.
10. Termin płatności za wykonanie przedmiotu zamówienia jednorazowo w terminie do 30 dni od doręczenia faktury a podstawą wystawienia faktury jest protokół końcowy odbioru robót. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek.
11. Wynagrodzenie za przedmiot umowy – ryczałtowe, płatne jednorazowo.
12. Zamawiający przewiduje możliwość elektronicznego fakturowania.
13. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej przez Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
14. Zamawiający oświadcza, że posiada pozwolenie na budowę: decyzja nr 1026/2019, nr sprawy AB 6740.1038.1338 gm.Kiszk.2019 z dnia 29.07.2019 r.
15. Zamawiający oświadcza, że posiada pozwolenie nr 472/2019/A na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków z dnia 22 lipca 2019 roku.
15. Formularz oferty oraz załączniki do oferty, powinny być wypełnione przez Wykonawcę wg postanowień niniejszej specyfikacji.
16. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
17. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
branża Budowlana - obiekty
podbranża obiekty zabytkowe
kody CPV 45262690
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Wielkopolskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Wielkopolskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin