Przetarg 7196131 - Świadczenie usług monitoringu, napraw systemów alarmowych...

   
Analizuj Zamówienie 7196131 (zakończone)
źródło Biuletyn Zamówień Publicznych
data publikacji 2019-11-29
przedmiot ogłoszenia
Świadczenie usług monitoringu, napraw systemów alarmowych SKD, rozbudowę systemów z zapewnieniem interwencji fizycznej w sytuacji
otrzymania sygnału alarmowego w obiektach Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.
Numer referencyjny: BOR12.2610.3.2019.AT

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług ochrony polegających na sprawowaniu monitoringu elektronicznego systemów alarmowych Zamawiającego znajdujących się w lokalizacjach Śląskiego Oddziału Regionalnego i podległych Biurach Powiatowych na terenie województwa śląskiego. Wykaz lokalizacji objętych usługą wskazano w załączniku nr 1a a do niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia zwanych dalej SIWZ.


1. Warunki ogólne
1) Wykonawca może korzystać przy realizacji Umowy z usług innych osób lub podmiotów (podwykonawców) z zastrzeżeniem, że nie mogą to być osoby zatrudnione u Zamawiającego w charakterze pracowników. Za działania tych osób i podmiotów Wykonawca ponosi odpowiedzialność, jak za swoje własne, a jakakolwiek zmiana czy dodatkowe zatrudnienie musi być zgłoszone w formie pisemnej do Zamawiającego.
2) Zamawiający zaświadcza, że cała infrastruktura SSWiN, SKD jest skuteczna i działa bez zastrzeżeń oraz jest na bieżąco monitorowana przez wyspecjalizowaną w tym zakresie firmę.
3) Wszelkie informacje dot. zaimplementowanych rozwiązań technicznych (w tym modele używanych central alarmowych, czujników itp.) mogą zostać przekazane Wykonawcy jedynie po podpisaniu Umowy i są to dane poufne, których upublicznienie będzie powodować sankcje wynikające z Umowy.
4) System SSWiN oraz SKD oparty jest na rozwiązaniach firmy SATEL.
2. Usługa monitorowania.
1) Usługa monitorowania polegać ma na reagowaniu na zgłoszenia alarmowe i techniczne. W czasie godzin pracy chronionego obiektu dyspozytor telefonuje pod wskazany numer, sprawdza przyczynę i okoliczności zgłoszenia alarmowego. Po godzinach pracy dyspozytor podejmuje działania interwencyjne oraz powiadamia osoby odpowiedzialne wskazane przez Zamawiającego w poszczególnych lokalizacjach oraz osobę odpowiedzialną w Oddziale Regionalnym ARiMR. W dni powszednie Biura Powiatowe oraz Oddział Regionalny ARiMR otwarte są w godzinach od 7.30 do 15.30.
2) Lista obsługiwanych obiektów wraz z kontaktami stanowi Załącznik nr 1a do SIWZ/Umowy
3. Grupa interwencyjna.
1) Po zamknięciu obiektu w przypadku otrzymania informacji o podjętych działaniach interwencyjnych przez pracowników Wykonawcy (patrol interwencyjny), osoby odpowiedzialne, wskazane przez Zamawiającego w poszczególnych lokalizacjach, są zobowiązane w ciągu jednej godziny dotrzeć do miejsca zdarzenia celem oceny zaistniałej sytuacji i podjęcia dalszych działań.
2) Czas reakcji grupy interwencyjnej (dojazd do chronionego obiektu, podjęcie działań ochronnych i zabezpieczających po zgłoszeniu alarmu nie powinien być dłuższy niż 15 minut w godzinach
6: 00-22:00 i do 10 minut w godzinach 22:00-6:00).
3) Każda rozpoczęta godzina doraźnej ochrony obiektu przez grupę interwencyjną będzie rozliczana według konkurencyjnego cennika usług obowiązującego u Wykonawcy, przy czym pierwsza godzina ochrony w każdym obiekcie przez grupę interwencyjną będzie na koszt Wykonawcy.
4) Każdy przyjazd grupy interwencyjnej wywołany fałszywym alarmem do poszczególnych obiektów ma być rozliczany według konkurencyjnego cennika usług obowiązującego u Wykonawcy, przy czym:
a) jeden taki przyjazd w miesiącu do każdego z poszczególnych obiektów będzie na koszt Wykonawcy;
b) ciężar udowodnienia zasadności przyjazdu grupy interwencyjnej oraz wykazanie, że alarm był fałszywy spoczywa na Wykonawcy;
c) przez fałszywy alarm rozumie się również alarm wywołany przez Zamawiającego w celu sprawdzenia czasu reakcji grup interwencyjnych;
d) koszt przyjazdu grupy interwencyjnej spowodowany wadliwym działaniem systemu SSWIN lub SKD serwisowanego przez Wykonawcę, spoczywa na Wykonawcy.

4. Odwoływanie grupy interwencyjnej.
1) Zamawiający przekaże listę upoważnionych osób do odwołania alarmu dla każdej z lokalizacji. Telefoniczne odwołanie alarmu może mieć miejsce tylko i wyłącznie w przypadku podania operatorowi hasła. Hasła będą generowane raz na kwartał. Aktywność nowego kodu zaczyna się od pierwszego dnia każdego kwartału. Za aktualizację i dystrybucję haseł odpowiada Wykonawca. Wykonawca zobowiązany jest do wygenerowania oraz przesłania nowych haseł w formie sms do wyznaczonych pracowników. Lista upoważnionych pracowników znajduje się w Załączniku nr 1a do SIWZ/Umowy.
5. Zapewnienie łączności.
1) Wykonawca odpowiada za zapewnienie łączności (urządzenia łącznościowe, tor transmisji ze stacją monitorującą oferenta oraz sama transmisja danych) lokalnych systemów sygnalizacji włamania, kontroli dostępu oraz pożaru;
2) Koszt oferowanej usługi monitoringu powinien zawierać opłaty związane z zapewnieniem toru transmisyjnego poprzez łącza telekomunikacyjne. W przypadku korzystania z łączności GSM karty SIM muszą być aktywowane na Wykonawcę.
3) Łącze zapasowe dla komunikacji ze stacją monitorowania również zapewnia Wykonawca. W przypadku łączności GSM, łącze zapasowe musi być świadczone przez innego operatora niż łącze podstawowe.
4) W przypadku zerwania lub zakłócenia łączności a w związku z tym braku łączności pomiędzy budynkiem ARiMR a Centrum Monitorowania musi powyższe zdarzenie traktować, jako sabotaż i wysłać grupę interwencyjną.
5) Automatyczne wysyłanie informacji w formacie SMS na wskazane numery telefonów komórkowych o stanie systemu: alarmy (włamanie, zalanie, pożar) i usterkach technicznych (sabotaż systemu, brak zasilania) oraz o aktywacji i dezaktywacji systemu do osób odpowiedzialnych za przedmiotowe lokale oraz, w uzasadnionych przypadkach, odpowiednich służb (policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe). Maksymalna ilość osób, do których mają być wysyłane SMS-y to dwie osoby w każdym z Biur Powiatowych ARiMR oraz 5 osób w Śląskim Oddziale Regionalnym ARiMR.
6. Podgląd zdarzeń
1) Wykonawca zapewnienia dostęp zdalny dla Zamawiającego (wykorzystując bezpieczne protokoły dostępu) do stacji monitorowania (lub jej odpowiednika) umożliwiającego wgląd do bieżących stanów systemów alarmowych oraz przeglądanie i generowanie raportów z działania systemów. Dostęp musi być uruchomiony w ciągu 14 dni od podpisania Umowy i musi zapewniać pełną ww. funkcjonalność.
2) Dostęp może być realizowany poprzez:
a. Dostęp do strony WWW z wykorzystaniem SSL;
b. Aplikację mobilną obsługującą systemy Android;
c. Aplikację wykorzystującą dostęp poprzez VPN do Centrum Monitorowania

7. Inwentaryzacja systemu.
1) Wykonawca zobowiązany jest do weryfikacji zainstalowanego systemu (SSWiN, SKD), w tym przeprowadzenia pomiaru skuteczności zaimplementowanych rozwiązań i zgłoszenia wszelakich dodatkowych rozwiązań Zamawiającemu usprawniających pracę systemów alarmowych w terminie do 27 lutego 2020r. w formie pisemnej wraz z kosztorysem wykonania dodatkowych instalacji skutkujących poprawą bezpieczeństwa obiektów ARiMR, przy czym Zamawiający w przypadku znacznie przekroczonych cen rynkowych zastrzega sobie zlecenia instalacji firmie „trzeciej”.
2) Wykonawca zobowiązany jest dokonać aktualizacji oprogramowania:
a) Central alarmowych zainstalowanych w poszczególnych obiektach Zamawiającego.
b) Central kontroli dostępu zainstalowanych w poszczególnych obiektach Zamawiającego
c) Służącego do obsługi i konfiguracji SSWiN, SKD w przypadku dostępności nowych wersji.
3) Wykonawca w każdym z obiektów zobowiązany jest zaprogramować użytkownika „Administrator” który będzie obsługiwany przez wyznaczone ze strony Zamawiającego osoby.
4) Wykonawca zobowiązany jest ustanowić nowe hasło serwisowe i przekazać je Zamawiającemu w sposób gwarantujący jego poufność np. w bezpiecznej kopercie
5) Wykonawca w trakcie prowadzenia inwentaryzacji zobowiązany jest dokonać konfiguracji modułów ETHM-1 poprzez zaprogramowanie kluczy kodowania oraz numeru portu TCP, który będzie używany do komunikacji z programem GUARD X (INTEGRUM). Dane konfiguracyjne przekaże Zamawiającemu.
6) Dane konfiguracyjne GUARD X muszą zawierać:
a. MAC adres ETHM z każdego obiektu..
b. Identyfikator centrali .- taki sam dla każdej centrali.
c. Identyfikator GUARD X – taki sam dla każdej centrali.
d. Klucz GUARD X – taki sam dla każdej centrali.
e. Port.TCP/IP – taki sam dla każdej centrali.
f. Port www – taki sam dla każdej centrali.
7) Wykonawca po przeprowadzeniu inwentaryzacji zobowiązany jest stworzyć i przekazać Zamawiającemu do 27 lutego 2020 r. dokumentacje techniczną osobną dla każdego z obiektów składającą się z części opisowej oraz części graficznej (rzuty z legendą) zawierającą:
a. Spis i lokalizację, rodzaj oraz model każdego z urządzeń systemów SSWiN, SKD zainstalowanych w poszczególnych pomieszczeniach w raz z legendą.
b. Dane konfiguracyjne GUARD X.
8) Powyższa dokumentacja musi zostać przekazana Zamawiającemu w formie tradycyjnej oraz elektronicznej na płycie CD lub pamięci przenośnej w formacie PDF lub JPEG.
9) Zamawiający wdroży system zarządzania centralami alarmowymi Satel Intergrum. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przekaże mu niezbędne dane konfiguracyjne central oraz dokona ewentualnej konfiguracji central w celu poprawnej pracy systemu.
8. Gwarancja i przeglądy
1) SSWiN – System Sygnalizacji Włamania i Napadu
1. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzania pełnego przeglądu zainstalowanego sprzętu SSWiN w lokalizacjach Zamawiającego raz na pół roku – w ostatnim miesiącu każdego półrocza.
2. Przegląd za dany okres musi zostać udokumentowany poprzez przekazanie do Zamawiającego podpisanego „Raportu z przeglądu SSWiN”. Raport musi zawierać komplet protokołów ze wszystkich obiektów Zamawiającego podpisanych przez osoby upoważnione przez Strony, a ponadto odrębny protokół z przeglądu i konserwacji urządzeń ppoż. (czujniki ppoż.) dla każdego z obiektu, którego użytkownikiem jest Zamawiający.
3. Terminem granicznym przekazania raportu jest ostatni dzień danego półrocza w którym obowiązuje Umowa.
4. Przegląd SSWiN obejmować musi:
I. Sprawdzenie poprawności działania centrali alarmowej SSWiN i jej podzespołów;
II. Sprawdzenie wszystkich alarmów w pamięci central;
III. Sprawdzenie wszystkich wyjść sterujących;
IV. Sprawdzenie wszystkich wejść monitorujących;
V. Sprawdzenie transmisji sygnałów;
VI. Sprawdzenie poprawności wszystkich połączeń, mocowań mechanicznych i elektrycznych;
VII. Sprawdzenie działania i oczyszczenie czujek wchodzących w skład sytemu pod względem estetycznym, usuwanie pajęczyn, kurzu i innych zanieczyszczeń mogących powodować wadliwe działanie urządzeń i systemu;
VIII. Kompleksowe sprawdzenie poprawności działania systemu pod względem założeń projektowych i przeznaczenia;
IX. Sprawdzenie poprawności działania rezerwowego źródła zasilania wraz z zapewnieniem po stronie Wykonawcy odpowiedniego poziomu ich zasilania zapewniającego skuteczność działania (wymiana akumulatorów);
X. Sprawdzenie działania pilotów napadowych wraz z zapewnieniem po stronie Wykonawcy odpowiedniego poziomu ich zasilania zapewniającego skuteczność działania (wymiana baterii w pilotach);
XI. Sprawdzenie działania sygnalizatorów akustyczno – optycznych;
XII. Sprawdzenie sygnałów w Centrum Monitorowania;
XIII. Wymiana baterii w pilotach napadowych;
5. We wszystkich obiektach Biur Powiatowych i Oddziału Regionalnego (pomieszczenia archiwum, składnicy akt i magazynu) należy wykonać przegląd zgodnie z § 3 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U nr 109, poz. 719), przeglądy techniczne oraz konserwacje urządzeń przeciwpożarowych wchodzących w skład SSWiN (czujniki dymu). Przeglądy oraz konserwacje muszą zostać wykonane zgodnie zasadami określonymi w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych, w odnośnej dokumentacji technicznej oraz instrukcjach obsługi. Przeglądy te powinny być przeprowadzane w okresach i w sposób zgodny z instrukcją ustaloną przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku.
6. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania kopii ustawień poszczególnych centrali i przekazania ich Zamawiającemu po każdym przeprowadzonym przeglądzie w formacie umożliwiającym otwarcie plików przy użyciu programu DLOAD X wraz z hasłem i kluczem kodowania.
7. Pliki konfiguracyjne z każdego obiektu muszą mieć inną nazwę jednoznacznie wskazującą, z jakiego obiektu pochodzą
2) SKD- System Kontroli Dostępu
1. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzania pełnego przeglądu zainstalowanego sprzętu SKD w lokalizacjach Zamawiającego raz na pół roku – w ostatnim miesiącu każdego półrocza.
2. Przegląd za dany okres musi zostać udokumentowany poprzez przekazanie do Zamawiającego podpisanego „Raportu z przeglądu SKD”. Raport musi zawierać komplet protokołów ze wszystkich obiektów Zamawiającego podpisanych przez osoby upoważnione przez Strony
3. Przegląd obejmować musi:
I. Sprawdzenia centrali i jej podzespołów;
II. Sprawdzenia wersji oprogramowania we wszystkich modułach kontroli dostępu;
III. Aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania we wszystkich modułach kontroli dostępu;
IV. Sprawdzenia synchronizacji z poszczególnymi modułami;
V. Kompleksowe sprawdzenia poprawności działania SKD;
VI. Sprawdzenia działania poszczególnych elektrozamków i zwór magnetycznych oraz samozamykaczy;
VII. Regulacji ustawień samozamykaczy, tak by gwarantowały odpowiedni poziom bezpieczeństwa;
VIII. Sprawdzenie działania przycisków ewakuacyjnych oraz przycisków wyjścia;
IX. Sprawdzenia poprawności wszystkich połączeń, mocowań mechanicznych i elektrycznych oraz ich regulacja gwarantująca odpowiedni poziom bezpieczeństwa;
X. Sprawdzenie zasilania podstawowego i rezerwowego SKD;
XI. Sprawdzenie i regulacja blokowania i odblokowywania drzwi;

4. Terminem granicznym przekazania raportu jest ostatni dzień danego półrocza w którym obowiązuje Umowa.
3) Wykonawca zobowiązany jest stworzyć opatrzone logo Wykonawcy osobny dziennik przeglądu SSWiN oraz SKD i dostarczyć je do każdego z obiektów Zamawiającego zawierające minimum:: datę i godzinę przeglądu, dane osoby wykonującej przegląd, dane osoby nadzorującej przegląd, wynik przeglądu, uwagi do przeglądu
9. Naprawy i serwis
1. Wykonawca w ramach trwania Umowy zapewni na swój koszt wszystkie naprawy zainstalowanego sprzętu SSWiN i SKD w obiektach Zamawiającego wymianę na nowy w przypadku uszkodzenia oraz monitoring techniczny i ochrony wykonanych instalacji.
2. Wszelkie dostarczane przez Wykonawcę urządzenia muszą być zgodne ze standardem zabezpieczenia grade 2 wg EN50131-1, PN-EN 50131-1:2009, PN-EN 50130:2002.
3. Zamawiający posiada urządzenia wchodzące w skład SSWiN (czujniki PIR, dymu, zalania). W przypadku konieczności wymiany w pierwszej kolejności zostaną użyte urządzenia posiadane przez Zamawiającego. Po wyczerpaniu zapasów Zamawiający może zlecić dostawę urządzeń wchodzących w skład SSWiN przez Wykonawcę.
W przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego awarii systemu SSWiN lub SKD, Wykonawca usunie awarię w czasie nie dłuższym niż 48 godzin, licząc godziny i dni robocze od momentu przyjęcia zgłoszenia o wystąpieniu awarii przez Wykonawcę. W uzasadnionych przypadkach, np. jeżeli naprawa będzie wymagała zakupu części zamiennych trudno dostępnych i Wykonawca nie będzie mógł wykonać naprawy w ww. terminie, czas ten może zostać wydłużony przez Zamawiającego.
10. Modernizacja systemów
1) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany obowiązującego standardu funkcjonujących systemów zabezpieczeń.
2) Na wniosek Zamawiającego, Wykonawca dostosuje funkcjonujący system do nowego standardu.
3) W okresie obowiązywania umowy Wykonawca w ramach wynagrodzenia określonego w §5 pkt.1 Umowy stanowiącej załącznik 5 do SIWZ dokona rozbudowy istniejącego systemu SSWiN i SKD oraz wykona ich konfigurację i włączenie do istniejącego systemu. Maksymalna ilość elementów aktywnych (czujka, kontroler przejścia z zasilaczem i akumulatorem, czytnik kart, sygnalizator, klawiatura LCD), o które rozbuduje system Wykonawca nie będzie większa od 30.
Długość okablowania, jakie Wykonawca będzie zmuszony wykonać nie będzie większa od 200 m.
Zamawiający posiada urządzenia wchodzące w skład SSWiN i SKD (czujniki PIR, dymu, zalania). W przypadku konieczności wymiany w pierwszej kolejności zostaną użyte urządzenia posiadane przez Zamawiającego. Po wyczerpaniu zapasów Zamawiający może zlecić dostawę urządzeń wchodzących w skład SSWiN i SKD przez Wykonawcę.
Wszystkie połączenia należy prowadzić w korytach instalacyjnych, okablowanie magistrali RS485 mają mieć przekrój żył 0,75mm2 lub 0,8mm2, żyły mają być w formie linki (np. LiYCY).
4) Modernizacja systemu powyżej limitu określonego w pkt. 3, będzie realizowana w ramach odrębnych zamówień. Rozbudowa będzie prowadzona w obiektach Zamawiającego, rozbudowa systemu o dodatkowe pomieszczenia i obiekty pozyskane w czasie obowiązywanie umowy, będzie realizowana w ramach odrębnych zamówień.
branża Ochrona
podbranża instalacje, ochrona osób i mienia
kody CPV 45312100, 45312200, 50333200, 75251110, 79711000, 79714000
forma przetarg nieograniczony
typ ogłoszenia usługi, wykonanie
kraj realizacji Polska
województwo realizacji śląskie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora śląskie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin