Zlecenie 7402858 - ZAPYTANIE OFERTOWE na udzielenie zamówienia zgodnie z...

   
Zamówienie 7402858 (zakończone)
źródło Internet
data publikacji 2020-03-26
przedmiot zlecenia
ZAPYTANIE OFERTOWE na udzielenie zamówienia zgodnie z wytycznymi Ministra Rozwoju w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach E
uropejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 z dnia 19 lipca 2017 r. z zachowaniem zasady konkurencyjności na dostawę i instalację monitorów interaktywnych z informacjami dla turystów, dla Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w ramach projektu „Karpackie kolejki – podróż śladami karpackich kolejek wąskotorowych”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja monitorów interaktywnych z informacjami dla turystów, dla Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w ramach projektu „Karpackie kolejki – podróż śladami karpackich kolejek wąskotorowych”.
Specyfikacja i zakres dostawy:
1. Monitor 75” UHD z matrycą wysokotemperaturową 3000Cd/m2 - szt. 2
2. Obudowa Monitora Klima/Wentylacja IP65, szkło hartowane - szt. 2
3. Komputer przemysłowy - szt. 2
4. Folia Dotykowa 75” – 10 pkt dotyku, pojemnościowa - szt. 1
5. Aplikacja do zarządzania treścią - szt. 1
6. Aplikacja rozszerzona rzeczywistość (3 scenki) - szt. 1
7. Kamera IP - szt. 1 Cel zamówienia Celem zamówienia jest wyłonienie najlepszej oferty na dostawę i instalację monitorów interaktywnych z informacjami dla turystów, dla Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w ramach projektu „Karpackie kolejki – podróż śladami karpackich kolejek wąskotorowych”. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja monitorów interaktywnych z informacjami dla turystów, dla Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w ramach projektu „Karpackie kolejki – podróż śladami karpackich kolejek wąskotorowych”.
Założenia funkcjonalno-techniczne:
1) Przedmiotem dostawy jest zewnętrzny system Digital Signage którego głównym elementem będą dwa wielkoformatowe monitory 75” o rozdzielczości Ultra HD (3840 × 2160). Ze względu na usytuowanie monitorów na peronie stacji kolejowej muszą one mieć dużą jasność i matrycę odporną na działanie wysokich temperatur co zapobiegnie jej uszkodzeniu w słoneczne i gorące dni.
Monitory będą umieszczone w szczelnych klimatyzowanych/wentylowanych obudowach o klasie szczelności IP65.W obudowach zainstalowane zostaną przemysłowe komputery umożliwiające wyświetlenie aplikacji interaktywnych i materiałów filmowych w rozdzielczości 4K.
Na jednym z monitorów zainstalowana będzie nakładka dotykowa a wyświetlana treść stanowić będzie informację na temat Bieszczadzkich Kolei Leśnych, Regionu, Atrakcji Turystycznych itp. Materiały przygotowane w trzech językach (polski, angielski, słowacki). Nakładka dotykowa umożliwiać będzie zwiedzającym wybór języka oraz łatwe przemieszczanie się po zainstalowanej treści.
Drugi monitor wyposażony zostanie w kamerę. Monitor ma na celu umożliwienie zwiedzającym znalezienie się w tak zwanej rozszerzonej rzeczywistości (augmentedreality). Monitor będzie wyświetlać obraz z kamery umieszczonej na „plecach” zewnętrznej obudowy co uczyni z niego cyfrowe okno (obraz w czasie rzeczywistym). Aplikacja stworzona na ten nośnik będzie cyfrową nakładką na rzeczywisty obraz z kamery. Zwiedzający obserwujący wyświetlany kontent będzie miał wrażenie, że obserwuje realny obraz, który dzieje się za ów „cyfrowym” oknem. Wyświetlane scenki ściśle nawiązywać będą do regionu i przyrody Bieszczad. Przykłady scenek: wędrujący niedźwiedź, nadjeżdżający parowóz, wijące się węże.
Stopień dojrzałości e-usługi
a) monitor dotykowy:
- uzyskanie informacji: użytkownicy, przeglądając witryny i informacje zapisane w kioskach informacyjnych, uzyskują potrzebne informacje. Użytkownik poprzez klikanie w poszczególne warstwy aplikacji dostępnej na monitorze przeglądać będzie treści zaciągane z internetu i zapisane na komputerze wbudowanym przy monitorze.
- interakcja dwukierunkowa- użytkownik może komunikować się drogą elektroniczną z operatorem e-usługi, a operator, za pośrednictwem aplikacji elektronicznej dostarcza wymaganych odpowiedzi. Aplikacja będzie miała możliwość komunikacji z właścicielem urządzenia za pomocą poczty email.
b) Monitor z kamerą do Rozszerzonej Rzeczywistości nie jest typowym nośnikiem e-usługi. Jest on formą atrakcji regionalnej wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość. Interakcja z użytkownikiem odbywać się będzie jednokierunkowo. Użytkownik/cy (jego/ich fizyczne realne odbicie w czasie rzeczywistym) zostanie przetworzony przez aplikację i nałożony na cyfrowo wykonane tło. Zabieg ten stworzy złudzenie, że za ekranem monitora (użytkownik będzie widział monitor jako szkło witryny) dzieją się rzeczy, które w rzeczywistości nie mają miejsca.
Zewnętrzny system Digital Signage z elementami Rozszerzonej Rzeczywistości realizowany w ramach projektu musi być zgodny ze standardem WCAG 2.0 na poziomie AA, który to standard określa szczegółowo dokument: https://www.w3.org/TR/mobile-accessibility-mapping/. Dokument ten określa wytyczne odnoszące się do sfery mobilnej w zakresie W3C-WAI w tym UAAG 2.0 w zakresie wyszukiwania mobilnego, a także AG 2.0 w zakresie narzędzi autoryzacyjnych oraz wskazuje na elementy dostępności, jakie muszą być obecne w aplikacjach (wg określonej struktury priorytetów) m.in. takie jak: mały rozmiar ekranu, zoom, kontrast, kontrola klawiatury dla ekranów dotykowych etc.
Szczegóły zawarto w pełnym Zapytaniu ofertowym, które zostało załączone do ogłoszenia.
branża Komputery, informatyka, technika biurowa, Elektronika, RTV, AGD, multimedia
podbranża komputery, serwery, urządzenia, akcesoria biurowe i komputerowe, sprzęt rtv, multimedia
kody CPV 32000000
forma zapytanie ofertowe
typ zlecenia usługi, wykonanie ,dostawy
kraj realizacji Polska
województwo realizacji Podkarpackie
kraj organizatora Polska
województwo organizatora Podkarpackie

Zamieszczone dane to tylko fragment informacji – aby uzyskać dostęp aktywuj darmowy test lub zaloguj się

©Przetargimedyczne.com    O nas    Kontakt    Regulamin